Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre mennétek?

Melyik egyetemre mennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon tanácstalan vagyok, hogy melyik egyetemre is lenne érdemes menni.

A nemzetközi tanulmányok nagyon vonz, csak épp büfészaknak mondják, vagy riogatnak, hogy ott a matekkal gondjaim lesznek.

Érdekelne, hogy ezzel a mai világban el lehet helyezkedni? Vagy esetleg milyen más egyetem/főiskola jöhetne szóba, ami nem mekis munkát eredményez?

Kémia, fizika a gyenge pontom, ezekkel nem tudom magam lefoglalni.

Kimondottan olyan munkakör (egyelőre), ami nagyon tetszene, nincs.


Csak annyit tudok, hogy emberek között, esetleg csapatban, nagy nemzetközi vállalatoknál, idegen nyelvet is igénybe vehető, izgalmas munkát szeretnék. Ilyenre Magyarországon van esély nemzetközi tanulmányok diplomával, gazdálkodás menedzsment diplomával?



2013. dec. 28. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemzetközi tanulmányokon nincs sok matek. Nem a nemzetközi gazdálkodásra gondolsz? Ott tényleg van, ahogy a gazdmen-en is. Viszont szerintem nem vészes, nem kell egy matek zseninek lenni hozzá. Nekem sem volt soha a szíves csücske a matek és most mégis nagyon jól elvagyok a gazdasági szakomon. Ha nemzetközi vállalatnál és csapatban szeretnél dolgozni, ahhoz az nemzetközi gazdálkodás és a gazdmen és jó választás.
2013. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem olyat kéne felkeress aki oda is jár (HÖK),hogy tudjon neked mondani a tantárgyak nehézségéről, vizsgákról stb. Felvin vannak statisztikák, hogy az adott szak elvégzésével ki milyen pozícióba tudott elhelyezkedni..


Egyébként én is idén fogok érettségizni. Itt szoktam nézegetni egyetemmel kapcsolatos kérdéseket.. és a válaszok 99%-a negatív, akármelyik egyetemről is kérdez az illető, mindig van 1 válasz,hogy büfészak..

Gondolom nem mindegyik válaszadó volt hallgató az adott egyetemen... szóval szerintem nem kéne adni minden válaszra. (Van ami csak kitalált, és nincs valóságalapja se -.-)


Ha belegondolsz mindegyik egyetemet elvégezte már valaki, szóval jórészt hozzáállás kérdése.

2013. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőéves NT-hallgató vagyok. Mire vagy konkrétan kíváncsi? Matek nekem még nem volt, csak most lesz, de tudtommal a statisztikán és a közgazdaságtan alapjain kívül nemigen lesz vele dolgunk.
2014. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Leírnád, hogy milyen óráid vannak, melyik egyetemre jársz, mit szeretnél majd a diplomával kezdeni? És hogy hogyan sikerült 465 pontot összeszedned :)

Kicsit parázok, mert a ponthatár eléggé fent van. Jó gimibe járok, az nem lehet gond, maximum az érettségivel ronthatok el valamit.

2014. jan. 10. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!