Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri az Állatorvostudományi...

Megéri az Állatorvostudományi Egyetem?

Figyelt kérdés

Sokat agyalok azon, hogy tényleg kifizetődik-e állatorvosnak lenni. Szívesen csinálnám, imádom az állatokat és el tudnám képzelni magamat a szakmában. Azonban sokszor hallom, hogy az ottani oktatás nem éppen remekel, sokan buknak és nagyon szenvednek az évek alatt. Ezzel különösebb problémám nem is lenne, ha kifizetődne ez a sok áldozat. Gondolok itt az egyetemre való jelentkezés halasztására, bukásokra és a rengeteg tanulásra. Pontosan nem tudom mennyit keres egy állatorvos, de azt tudom, hogy közel sem annyit amennyit érdemelne. Tehát kedves állatorvosok vagy egyetemi hallgatók tudnátok nekem írni a tapasztalataitokról az egyetemről, a munkáról és a fizetésről.

Köszönöm :)



ápr. 17. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha elhivatott vagy és tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor szerintem vágj bele. Az hogy kifizetődik-e, az rajtad múlik, és azon hogy később mit tudsz kihozni az egészből. Szerintem elég színvonalas az oktatás, és azért szerintem egy általános orvosinál könnyebb, és ahhoz képest a szivatás is sokkal kevesebb vizsgákon. Az első években nyilván nem keresik agyon magukat az állatorvosok, de utána ha rendelőt nyitnak, akár többen közösen összefogva, akkor határ a csillagos ég. Nyilván az sok év munkája, és ugye a felszerelések sem két fillérek, de ha van állatod talán tudod milyen árakkal dolgoznak.

Összességében ha tényleg ez az álmod akkor megéri csinálni, ha nem, akkor nem ajánlom.

ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

"Pontosan nem tudom mennyit keres egy állatorvos, de azt tudom, hogy közel sem annyit amennyit érdemelne"


Szóval ha azt mondom, hogy egyéni vállalkozóként egy magánklinikán laparoszkópiás műtéteket hajtok végre állatorvosként kisállatokon havi 5-6 milliós bevétellel, számodra ez is kevés, mert annak ellenére, hogy fingod nincs a fizetésekről és ahelyett, hogy tájékozódnál az a szent meggyőződésed hasraütésszerűen, hogy biztosan alul vannak fizetve az állatorvosok...


"Azonban sokszor hallom, hogy az ottani oktatás nem éppen remekel, sokan buknak és nagyon szenvednek az évek alatt."


Szóval az olvasatodban, ha sokan buknak egy adott képzésen nem azt jelenti, hogy magasak az elvárások aminek köszönhetően a szorgalmas, okos emberek végzik el a képzést akikből kompetens szakemberek lesznek, hanem az lenne az optimális ahol átrugdosnak mindenkit függetlenül attól, hogy mennyire tehetséges az illető, ugye? Nagyon szép világot élnénk ha mindenféle lusta, léhűtő emberből állatorvos lehetne...


Írnék szívesen egyéb tapasztalatot mind az egyetemmel, munkával és fizetéssel kapcsolatban, de ilyen logikai készséggel amivel rendelkezem számodra nem javaslom az Állatorvostudományi Egyetemet, mert ha be is sikerül jutnod úgysem tudnád elvégezni.

ápr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem gondolnám, hogy probléma lenne a logikai készségemmel, de örülök, hogy egy kérdés alapján ilyen sok mindenre tudott következtetni. Ettől függetlenül, hogy ilyen ellenszenves volt a doktor úr én még így is meghallgatnám a tapasztalatait. Habár lehet a logikai készségem hátrányt fog jelenteni a válasza értelmezésében. Egyébként meg utánanéztem és havi nettó 300.000 forintot találtam, illetve hasonló kérdések válaszadói sem írtak ennél többet.
ápr. 17. 23:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak az első évet taposom, de már most látszik, hogy az oktatás színvonala kritikán aluli (orvosiról jöttem át, úgyhogy van viszonyítási alapom) és felsőbbévesektől azt hallottam, hogy később se lesz jobb a helyzet. Nagyon gondolkozok rajta, hogy itthagyom az egészet, csak sajnos semmi más munkakörben nem tudom elképzelni magam..
ápr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha állatorvos szeretnél lenni, akkor igen. Ha nem, akkor nem.


Nem bonyolult.

ápr. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Negyedéves állatorvostan hallgató vagyok.


Nézd, szívesen válaszolok, ha van konkrét kérdésed, de a fő kérdésre igen egyszerű a válasz. Ha őszintén ezt akarod csinálni, semmi mást, akkor csináld. Ha van B-terv a tarsolyodban, akkor menj oda.


Az állatok szeretete nem elég - igen, utálom, amikor nekem is ezt mondják, de igaz. Sőt (gondolom kisállat praxisban szeretnél dolgozni) lelkileg kva nehéz és megterhelő. Sok a pályaelhagyó, aki még csak hasonló területre sem megy, sokan az öngyilkos. Top10 szakmák között van, ahol legmagasabb az öngyilkossági arány. Ezzel nem elijeszteni akarlak, csupán elhelyezni, hogy nem az a szakma neheze, amikor egy egészséges kutyát behoznak oltani, hanem amikor a 6. parvos kiskutyád pusztul el, de a következő beteggel ugyanolyan kedvesnek és szimpatikusnak kell lenned.

Amikor sokadjára sem érti meg a gazdi, hogy végstádiumú veseelégtelenséggel ne tervezzen hosszú távra a kutyájával.

Amikor benyögi, hogy nem adta be mind a négy lábára ízületgyulladásos kutyájának a fájdalomcsillapítót, mert az tudatmódosító.


És akkor arról nem is beszélve, amikor beszólnak, nem figyelnek, kóstolgatnak a tulajdonosok.


Fizetés? Nem sok, főleg nem a kezdő.


Saját praxist csak x év munkaviszonnyal + szakállatorvosi képzés után nyithatsz, de ahhoz is combos alaptőke kell.


Ne legyél állatorvos csak azért, mert milliomos akarsz lenni.


Ne legyél állatorvos csak azért, mert szereted az állatokat.


Legyél azért állatorvos, mert mást nem tudsz elképzelni magadnak, ezt és csak ezt szeretnéd csinálni.

ápr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
2, és mennyibe került elindulni?
ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!