Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell elképzelni egy...

Hogy kell elképzelni egy osztalyozó vizsgát?

Figyelt kérdés

Szeretnék előrehozott érettségit csinálni angolból, de ugye osztályozó vizsga kell hozzá.


Ez mi is pontosan?

Minden tárgyból írok valami nagyobb lélegzetű számonkérést?

Vagy szóbelim lesz?

Valamint, milyen nehezek ezek?


Mennyire nehéz elérni a 4est? Mert ahhoz hogy megcsinalhassam az érettségit, ahhoz el kell érnem a 4est...



ápr. 22. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem nagy cucc

Eléd tesznek egy írásbeli tesztet, van rá x időd, aztán pedig szóbeli lesz. Húzol egy számot, és az alapján adnak neked egy témát amiről beszélned kell. Dióhéjban ennyi Ha jól értelmeztem csak angolból fogsz vizsgázni. Ez a többi tárgyat nem érinti.Ha közép akkor elég könnyű. De a pontos követelményekről a tanártól kell utánakérdezni.

ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"ahhoz hogy megcsinalhassam az érettségit, ahhoz el kell érnem a 4est..."

Ez nem így van, de ha azt tanácsolják a tanáraid, hogy csak ebben az esetben menj érettségizni, jobban teszed, ha hallgatsz rájuk.

A mostani érettségit már lekésted, ha nem jelentkeztél február közepéig, azt ugye tudod?

Eleve úgy van a dolgok sorrendje, hogy előbb kell jelentkezni az érettségire, és utána kell osztályozót tenni, úgyhogy ha nem buksz meg az osztályozón, akkor simán mehetsz érettségizni.

Olvasd el az iskolád honlapján a mindenféle dokumentumokat (pedagógiai program, helyi tanterv, stb.), azokban elvileg megtalálod, hogy mit kell tudni az angol osztályzókról konkrétan a ti sulitokban, mert nem mindenhol egyforma sem a vizsga formája (szóbeli-e, írásbeli-e vagy mindkettő, és ha mindkettő, milyen arányban számít bele a végeredménybe az egyik és a másik), sem a szintje (van, ahol B2 szintet várnak el, máshol meg elég a B1), és abból sem következik semmi, hogy az adott iskolán belül mi az elvárás egy másik tantárgy esetében, még akkor sem, ha az a másik tárgy egy másik idegen nyelv.

ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy már lekéstem. De nem is most mennék, hanem jövőre. Most még 10es vagyok. 11be szeretnék. De egyébként azért itt tettem fel ezt a kérdést, mert a tanárokat semennyire nem érdekli a diákok baja.

Például amikor megkérdeztem erről az osztályfőnököt, azt mondta, hogy most nincs ideje de a következő osztályfőnöki órán elmondja de azóta ezt minden óra elején és végén eljátsza.

Nah mindegy. Köszönöm a válaszokat.

ápr. 22. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért az osztályfőnöktől kérdezed a szaktárgyos kérdést? Menj az angoltanárodhoz, találd fel magad. Ha ő sem tudja, kérdezz meg másik tanárt, ha az sem tudja, kérdezd meg a titkárságon. Érettségit akarsz írni, legyél érett! Ne ölbe tett kézzel várd, hogy a szádba repüljön a sült galamb.
ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a tanárokat semennyire nem érdekli a diákok baja"

De igen, nagyon is érdekli. Pont azért nem érnek rá az ilyesmire, mert a bajokkal foglalkoznak, az meg sehol se baj, ha valaki előrehozottat akar tenni, ha meg van hozzá a tudása. Ha nincs meg hozzá a tudása, akkor meg csak olyan baj, amit ő maga gyárt magának, tehát nagyon egyszerű a baj megoldása: nem kell előrehozottat tenni.

ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
megvan - egy szó
ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem nem érdekli őket.

Jó igaz. Nem fejtettem ki, hogy ez a nem törődés hogy nyilvánul meg...

Minden óráján (ő tartja a matekot is) végig telefonozik.

Pontosabban videókat néz, méghozzá hangosan. Felad 3-4 feladatot, az adott anyagból, és egyedül tanuljuk meg.

Es ezt csinálja minden óráján...

Az angol tanárunk meg kb kéthetente 1x vagy 2x van jelen az órán. Mert ő neki nincs kedve tanítani ma, így a tanáriban tolti most az órát...


Valamint...

Nem értem hogy miért kell ennyire ráfokuszálni egyetlen egy szóra...

Igen bajról, problémáról volt szó...

Mert egyszerűen nem voltam telejesen tisztában hogy hogyan működik ez az egész. És így elég bajos és nehéz lett volna belevágni. Csak az lehet probléma ha valami életbevágó dologról van szó?

ápr. 22. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

"Igen bajról, problémáról volt szó... Mert egyszerűen nem voltam telejesen tisztában hogy hogyan működik ez az egész. És így elég bajos és nehéz lett volna belevágni."

10.-esként egyáltalán nem kell tudnod, hogy hogyan működik bármi, ami az érettségivel kapcsolatos, főleg, ha olyan tanáraid vannak, akik nem is tanítanak... Akkor hogy jut eszedbe egyáltalán az előrehozott? Örülhetsz, ha majd normál időben érettségizve elég sok pontod lesz. Használd ki az addigi időt és tanulj, ne előrehozottban gondolkodj!

ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

#8 Az idegennyelv az pont az a tárgy, aminél hozható az előrehozott érettségi akkor is, ha tré a tanár a középsuliba. Lehet általános suliból hozott akkora tudást (én pl 9. elején csináltam a a b2-es angol nyelvvizsgát, ami az EMELT érettségi szintje, kis tájékozódás után az előrehozott emeltet tizedik őszén csináltam osztályozó vizsgák után), van aki könnyen tanul nyelvet és ehhez online annyi angol nyelvű tartalom van, videó, sorozatok, játékok, könyvek, jobb nyelvérzékkel egy csomó minden megragad, na meg járhatott magántanárhoz is a kérdező.


Kérdező:

Nem kell a négyes az előrehozotthoz. Pontosan az kell, mint a sima érettségihez, legyen meg az összes évfolyam jegye angolból legalább elégséges szinten.

ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, megvan már a B2 szintű nyelvvizsgád? Mert anélkül felejtsd el az egészet. És ha megvan, akkor is lehet, hogy a te sulid osztályozója nehezebb, mint maga az emelt érettségi, úgyhogy még akkor is meggondolandó, mert pontokat veszíthetsz - amiket viszont a végig órákra járással könnyebben megszerezhetnél.
ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!