Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi kötelező szakmai...

Az egyetemi kötelező szakmai gyakorlat mellett megtarthatom a diákmunkámat?

Figyelt kérdés

A következő a probléma: van egy nagyon jó munkahelyem, ahol diákmunkásként vagyok alkalmazva és én itt terveztem megcsinálni a szakmai gyakorlatom is. Azonban mivel turizmust tanulok az egyetemen, nem akarják nekem elfogadni a gyakot, mivel ez HR terület. Már érdeklődtem szállodáknál de vagy elutasítottak vagy válaszra se méltattak, így elég nagy kicseszésnek tartom az egyetem részéről, hogy ebben a helyzetben nem fogadnak el akármit, mint a korábbi félévekben, mert oké, javul a helyzet covid téren, de a turizmus még közel sem virágzik.


Elég kilátástalan a helyzet, gyakorlatilag egy hely van ahol esetlegesen meg tudnám csinálni a szakmai gyakot, viszont itt inkább az a kérdés, hogy lehetek egyszerre alkalmazva egy cégnél mint diákmelós és egy vállalkozásnál, mint gyakornok?



2021. jún. 17. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért kérdező, sajnos nem tudom a választ, viszont nagyon érdekelne, hogy milyen a HR-ben dolgozni? Miket csinálsz? Én is arrafelé kacsingatok, emiatt érdekel.
2021. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Erre lenne javaslatom:

1. Jelzed az iskolád felé, hogy a jelenlegi helyzetben nem találtál a szakirányodnak megfelelő gyakorlati helyet. Kéred hogy segítsenek a keresésben. Mivel valószínű ők sem fognak tudni kiajánlani gyakorlati helyre. Így kénytelenek lesznek elfogadni onnan az igazolást, ahol most vagy.

2) Visszahívód azt a szállodát akikkel tudtál már beszélni, hogy esetleg papíron le tudják-e igazolni a gyakorlatot. Te igazából nem ragaszkodsz hozzá, hogy ténylegesen foglalkoztassanak. Így a jelenlegi munkahelyen tudnál maradni. A gyakorlati munkáról szóló beszámolóban pedig az iskolában tanultak alapján írnál valamit.

2021. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!