Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1 hónap elég, hogy 32 tételt...

1 hónap elég, hogy 32 tételt megtanuljak a záróvizsgára?

Figyelt kérdés
Június elején lesz a záróvizsgám, viszont csak jövő héttől tudnék elkezdeni tanulni (onnantól számitva pontosan 1 hónapom lesz). 32 tételem van, átlagosan olyan 3-8 oldal között vannak. A szak, amin vagyok, az mások szerint "büfészak", de én inkább tanulom azt, amit szeretek :)

máj. 1. 15:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyival még kiegészíteném, hogy a félévek során négyeseim, ötöseim voltak, az átlagom is jó volt (4,6 átlagosan). Az órákon is nagyrészt figyeltem,a két szigorlatom is négyes lett, szóval egy ötös államvizsga lenne a cél.
máj. 1. 15:50
 2/6 anonim válasza:
100%
Az napi kb. 1 tétel. Szerintem röhögve meglesz, ha valóban odafigyelve tanulod, és estére nulla belenézéssel el tudod mondani az adott napi tételt + el tudod ismételni a korábbiakat.
máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán.

Nyilván van már vizsgarutinod, azért elmondom, hogy hogy osztám be az időmet: közbe is jöhet valami a hónap folyamán, amitől nem tudsz minden nap tanulni, és a monotónia ellen is jót tesz, ha az elejét megtolnod napi több tétellel és hagysz egy hetet ismétlésre.

máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A záróvizsgára semmi újat nem kell tanulni, csak a korábbiakat ismételni, rendszerezni.
máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előszöris a záróvizsga jegy nem sokat nyom a latba később. Maximum hümmögnek, ha ötös lett, de nem emiatt fognak felvenni egy munkára. Ha mondjuk kettes, akkor lehet, hogy azt a jelentkezőt választják, akinek 3-4-es lett, abból a szakból, de amúgy a kutyát nem érdekli a dolog.

Másrészt elég régen végeztem, de nekünk 5 tantárgyból kellett záróvizsgázni, és mindből 30+ összefoglaló tétel volt. Kb 1,5 hónapunk volt felkészülni,és aki addig tanult folyamatosan, az röhögve megcsinálta.

Harmadrészt a záróvizsgán már ugyanúgy nem fognak szivatni, mint az érettségin sem. Nem azért van a záróvizsga, hogy ott majd utolsó pillanatban jól megbuktassák azt, aki amúgy 4-5 évig tisztességesen teljesített. Aki addig is bukdácsolt, azt lehet, nem engedik át, de azt hiszem, ez így jogos is. Nem biztos, hogy a nyögvenyelős diáknak meg kell adni azt a diplomát... Viszont aki addig 4-5-ös volt, azt nem a záróvizsgán fogják visszatapsolni. Esetleg akkor, ha teljesen leblokkolsz, és konkrétan semmit nem tudsz mondani segítséggel sem.

Nem kell parázni, a tanáraid látják az eddigi teljesítményed, igazából aszerint várható a záróvizsga is.

Kéz és lábtörést! ;-)

máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Attól függ. Ha csak ezzel kell foglalkoznod akkor bőven.

Nyugtatàsból írom, nem kifogàsként hogy tolj bele, de ha dolgoznod és hàztartàst vezetned nem kell akkor ez kb egy heti anyag.

3-8 Oldal alapjàn azt tippelem, hogy nem egy rövidített jegyzeted van, hanem tankönyv vagy nagy rizsàs jegyzet.

Én azt csinàlnàm hogy napi 3 tételt megpróbàlnék lerövidíteni. Így arra kényszeríted magad hogy az informàciót ne csak elolvasd hanem àt is gondold, szelektàlj fontossàg szerint. Jobban megmarad. És késöbb gyorsabban tudod maj ismételni. Ha ez megvan 10-12 nap alatt, akkor is marad rà több heted csak a magad àltal kidolgozottat tanulni.

tegnap 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!