Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1 hónap alatt fel lehet...

1 hónap alatt fel lehet készülni emelt biológia és kémia érettségire, hogy meg legyen a kettes?

Figyelt kérdés

Túl későn döntöttem el, hogy hova szeretnék jelentkezni, gyógyszerész szakra jelentkeztem, és ehhez jelentkezem emelt biológia és kémia érettségire, mert úgy gondoltam, hogy még pár hónap alatt, ha nagyon belehúzok fel tudok készülni és jó eredmény elérni. Itt gyakori kérdéseken is olvastam egy ehhez hasonló sikersztorit, az győzött meg, hogy lehetséges. De mielőtt nekikezdtem volna ezeket tanulni, át akartam venni töri érettségire mindent, hogy azzal igazán már ne is kelljen majd foglalkozni, csak ismételgetni. A töri a mumusom, nagyon nehéznek tartom, pedig magát a tantárgyat imádom. De az történt, hogy nagyon elhúzódott a töri tanulás, meg közben próbaérettségiket is írtunk az iskolában, azok is elvették az időt, így végül eltelt sok idő, de én még mindig nem kezdtem el az emeltekre tanulni és végül arra jutottam, hogy már úgyse sikerülne, ezért nem is foglalkoztam velük, gondoltam majd jövőre érettségizek belőlük, és idén nem megyek el. De most elkezdett az zavarni, hogy nem kapok bizonyítványt, ezért mégis el szeretnék menni belőlük érettségizni, és az se baj, ha csak 2-esre sikerül, csak sikerüljön, és legyen egy bizonyítványom. Aztán meg majd jövőre újracsinálhatom.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehetséges e egy kettest összehozni? Kémiából kb a semmivel egyenlő a tudásom, biológiából azért tudok dolgokat, de nem sokat. Majd meg szeretnék csinálni egy feladatlapot, csak hogy lássam, hogy kb hány %-ra menne most a jelenlegi tudásommal, de előtte azért kiírom a kérdést, addig is hátha érkeznek válaszok, melyeket előre is köszönök!



2021. ápr. 2. 09:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Kémiából 80%, hogy nem tudsz kettest összehozni, nézz meg egy emelt érettségit és nézd meg mennyit tudnál belőle, ha összehozol abból 20 pontot, akkor menj, de ha csak mondjuk 5-öt akkor kizárt. De pl. az első pár feladat az elmélet, pl. hasonlítsd össze a klór, kénsav és hidrogén-bromid tulajdonságait egy táblázatban; kötésszög, vízben való old. stb. Szóval ha a lexikai tudásodat a toppra emeled, akkor talááán még lehet, de teszteld magad.

Bioszból összehozható a kettes, elolvasod a 11-12. Mozaikot, megtanulod minden témakör lényegét, főleg embertan és biokémia (pl. tudd leírni a fotoszintézis egyenletét) és akkor megvan a kettes. De pl ha egy esszét 20 pontosra íryz, már akkor is megvan a kettes (bár szóbelivel ne húzd le). Összpontosíts rá az esszékre, ha azokat kimaxolod gyakorláskor, akkor szabad utat kapsz.

Viszont, ha most elszarod, oké hogy jövőre próbálod meg, de akkor 84.000 forintodba fáj a szüleidnek. De ha fizetik, akkor no prob :)

2021. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Igen
2021. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Bioszbol azt mondom oke, megtanulod az emeltes konyvet a-tol z-ig, nagy resze lexikalis tudas, de a kemia nem hiszem hogy meglenne a kettes. Ugye tudod hogy ezekbol gyakorlat is van? Es abbol is van 20 tetel?
2021. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy oldjad a sorokat, bele lehet jönni, szerintem még egy 3-ast is össze tudsz hozni ennyi idő alatt. Minden tárgyból ez a kulcs, jó sok feladatsort végig kell oldani, és a konkrét elakadásokat megbeszélni a tanárral vagy bárkivel, aki ért hozzá.
2021. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Nálatok nem volt próbaérettségi, mielőtt eldöntöttétek volna, hogy emelteztek-e valamiből? Nálunk annó az sokakat ráérbresztett, hogy el kéne kezdeni tanulni. 😀
2021. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán meg lehet tanulni, de akkor nem fér bele több időhúzás.
2021. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Hát a kémiát esélytelennek látom, nálunk volt aki 2 év fakt után is megbukott. Matek, magyar, töri, biosz, kémia az 5 tárgyad, vagy van 6.is? Ha van, akkor nem is lenne gond, ha buknál kémiából, mivel egy bukott érettségi után a javító ingyenes, ha bioszból összehozod a 2est,csak azért kell a jövőben fizetned és bizit is kapsz, ha megvan az 5 tárgy, az 1es pedig meg sem fog látszani.
2021. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hét alatt hoztam fel magam emelt matekból több mint +40%-al, szóval simán.
2021. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Igen, azt gondoltam, hogy a kémia lesz a kérdésesebb, sokkal..ahhoz nem is fűztem sok reményt.


7-es válaszoló: magyar, matek, töri, angol, biosz és kémia a tárgyaim, szóval a kémia a hatodik. Akkor ha a kémia nem sikerülne, akkor az egyáltalán nem is kerül megemlítésre sem a biziben, hanem csak az 5 tantárgy kerül be, mintha eredetileg is csak az az 5 tárgyam lett volna? És mit értesz az alatt, hogy bukott érettségi? Ha nem megyek el, vagy ha elmegyek, megírom, és úgy bukok meg?

Az ilyen dolgokról hol tudnék még több információt gyűjteni? Felvi.hu-nak ha írok, ők leírják ezeket?


5-ös: de volt próbaérettségink, de már csak azután, hogy jelentkeztünk az érettségire. Az tényleg logikusabb és hasznosabb lett volna, ha még előtte tartják a próbát.


3-as: igen, tudom. Az írásbeli és szóbeli közötti egy hónapban nagyon készülnék ezekre.


1-es: a kimaradó egy évben tervezek dolgozni egy kicsit, úgyhogy tudnám magamnak fizetni.

2021. ápr. 2. 11:52
 10/20 anonim ***** válasza:
Hat ha tenyleg elhivatott vagy, napi tobb orat foglalkozol vele, es meg eszed is van hozza, azt mondom, oke, de en az otosom lesz negyedik feladatanal sirtam el magam eloszor, hogy ez nem fog menni... A biosz hagyjan, az meg ugy-ahogy teljesitheto jobbra is, de a kemia valami katasztrofa, szerintem azt inkabb engedd el, es foglalkozz a biosszal.
2021. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!