Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell azt tanuljam amit...

Miért kell azt tanuljam amit nem szeretnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10. osztályos vagyok, és úgy tűnik idén bukni fogok matematikából.

Mivel én egy történelem/irodalom "szakos" gimibe járok, ezért inkább a humán tantárgyakban van az erősségem, azok mennek is, majdnem, hogy szín ötös vagyok mindegyikből.


A jelenglegi helyzetben Magyarországon, miért nem lehet azt tanulni amiben ÉN jó vagyok?


Én nem a matematika ellen beszélek, mert egy elképesztő tantárgy, mennyi rejtelemmel és bonyolultságokkal és minden tiszteletem azé, aki ezt tudja, de ÉN aki annyira nem jó belőle, annak miért kötelező ezt tanulnia? És ezt értem arra is, aki mondjuk matekban jó, de nem szereti a törit, irodalmat stb-t.


Nem lenne egyszerűbb azt tanulnia mindenkinek amiben jó? És akkor nem lenne felesleges időhúzás, és nem lennének olyanok mint én.


máj. 12. 19:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Azért egy bizonyos szintű általános műveltség nem tesz ám rosszat senkinek.
máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert szükséged van rá az életben.
máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
14%
Az altalanos mulveltsegen messze tulmutat egy tizedikes matematika tananyag! Sajnos nem szemelyre szabott, a sajat kepessegeidet kiakanazva az oktatasi tanmenet, hanem az a lenyege, hogy leterheljenek es gyari munkas legyel. Senkit nem erdekel az, hogy miben vagy jo, csinald amit a tobbiek fejet lehajtva, ez a celja az oktatasi rendszerunknek, ez van, ebbol hozz ki valamit.
máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Attól függ, mi számít alapműveltségnek. Mert ha az összeadás kivonás szorzás osztás gyökvonás hatványozás kamatszámítás százalékszámítás annak számít, akkor rég teljesítettem.
máj. 12. 20:08
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

"Azért mert szükséged van rá az életben."


hát nekem azóta nincs rá szükségem mióta érettségiztem.. el is felejtettem miket tanultam 4 év alatt matekból

máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

2#


Tételezzük fel, hogy mérnök vagy. Neked miért volt hasznos az, hogy megtanultad mondjuk Jacopone da Todi-nak a művét elemezni? Gondolom semennyire, mert nem szükséges a munkádhoz.


Vagy bárki aki valamilyen matekos ágon fog tanulni, annak nyílván hasznos lesz, de én filozófiát szeretnék tanuli, ahhoz pedig ANNYIRA nem kell, mert oda is kell, de nem annyira mint mondjuk egy mérnökin.

máj. 12. 20:49
 7/22 anonim ***** válasza:
11%
Azért, mert nyafogás helyett sürgősen keress egy magántanárt aki tanul veled.
máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7#


Van magántanárom, de még sem megy. Mit tanácsolsz, mit lehetne még csinálni?

máj. 12. 21:17
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Diszkalkuliás vagy esetleg?
máj. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
6.-án voltam vizsgálaton, de semmi. Nem is értettem miért nem matekos logikai feladatokat csináltattak velem. Olyanokat kérdeztek, hogy miért jó az emeberknek a demokriácia, meg, hogy miért rossz egy diktatúrának az, hogy van szabad rádió. Eszem megáll...
máj. 12. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!