Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idén keztem angolul tanulni. ...

Idén keztem angolul tanulni. Szeretném 2éven belül angol B2 nyelvvizsgát van külön tanárom. Melyik a leghatékonyabb módszer hogy gyorsan tanuljak?

Figyelt kérdés

8évig németet tanultam idén szeptemberben keztem az angolt

Sokat hallottam hogy filmeket kell nézni angol felirattal meg zenéket leforditani valaki tudna jo módszereket?



jan. 21. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ez mind jó módszer, de ügyelni kell arra, hogy amivel foglalkozol, ne legyen se túl könnyű, se túl nehéz.
jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Az a leghatékonyabb módszer konkrétan neked, amelyiket konkrétan neked a saját tanárod javasol, mert ő látja, hogy mi az, ami megy, mi az, ami nem, miben kéne még fejlődnöd, stb.

Egyébként bármit csinálsz angolul, az használ. Minél többet foglalkozol a nyelvvel, annál inkább.

jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Magyarul lenne érdemes először megtanulni.
jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

"A tanulás fogalma közismert, tudjuk, hogy valamely ismereti anyag megtartására irányuló szellemi munkát takar (Révay Lexikona), amelyhez szükségünk van kitartásra, türelemre, figyelemre, akaraterőre stb. Nem mindig kellemes élmények társulnak ehhez a tevékenységhez, illetve magához a folyamathoz."

A nyelvtanuláshoz kiegészítő tevékenység a filmnézés, szöveghallgatás, szövegolvasás. De ezek csak akkor lesznek a tanulás részei, ha belerakd a munkát. Utánanézel a hallott vagy olvasott kifejezésnek, megérted, kiírod, megnézed még kétszer, stb.. Ha azt hiszed, hogy a filmnézés magában tanulás, akkor, felvilágosítalak, ebben az erdőben te jól eltévedtél. Ne legyél már agyilag lajhár, azzal nem jutsz előre.

jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!