Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem nem vészes az...

Csak szerintem nem vészes az egyetemi matek?

Figyelt kérdés
Középsuliban nagyban íjesztgettek a tanárok, hogy ha nem emelt szinten tanulom a matekot, akkor egyetemen nagy bajban leszek. Infós szakon tanulok, és eddig semmit nem tapasztaltam belőle, pedig nem voltam faktos. Óráról órára készültem, és könnyedén meglett mind az analízis, mind a logika, mind a lineáris algebra, mind a valszám tárgyaim jó jeggyel. Igazából csak ennyi lenne a titka (ezeket a tárgyakat szerettem is, a gyakvezetőim is mind nagyon rendesek voltak)?

máj. 26. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Milyen érzés Isten kedvencei közé tartozni?


De amúgy persze nem teljesíthetetlen, viszont inkább legyen vesekövem, minthogy újra egyetemi matekot tanuljak.

máj. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Változott a felsőoktatás, jelentősen csökkentek a felvételi ponthatárok. Ezeket a felvett embereket bent is kell tartani...
máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi hozzà az eszed. Sajnos ez is vele született adottsàg. Nekem vért kell izzadni hogy menjen. Te akkor jobb képességekkel rendelkezel. Ennyi.


A tanàrok nyílvàn az àtlagra gondoltak nem az ezer tanulóból egyre aki csípőből hozza mint te.


Örülj neki hogy ennyire jó képességeid vannak és àpold, élj egészséges életet, agyromboló szereket kerüld.

máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Melyik egyetemre jársz? Az se mindegy. Normális egyetemet nem vádolnék azzal, hogy “nem vészes a matek”.
máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát egy Neumann János Egyetemen könnyű ez, ahol évközben nincsenek is zh-k. Egy SZTE-n, Eltén vagy Debrecenben lehet te is vért izzadnál.
máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem speciel a lineáris algebrától kedvem támad eret vágni, vagyis az elmélet részétől csak (de én tanárin vagyok, de ugyanúgy tanultuk, mint akik matek bsc-n vannak)
máj. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Debrecenben vagyok
máj. 28. 10:03
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha egy kevésbé népszerűbb egyetemre járnék nem tettem volna fel a kérdést, elkönyveltem volna hogy szekunder intézmény.
máj. 28. 10:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad a kérdésed. Óráról órára készültem én is és nekem is simán meglettek a tárgyak. Sokan úgy rontják el, hogy nem készülnek semmit, előadásra nem járnak be, gyakorlaton csak jegyzetelnek és majd év végén vagy zh előtt nekiállnak, úgy persze hogy rohadt nehéz lesz.
máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg folyamatosan készülsz mindenre, mellette nem dolgozol, hanem a szüleiddel élsz, tőlük kapod a pénzt, nincs párkapcsolatod, bulizni sem jársz el csak a tanulásnak élsz, akkor simán megvan. De ha több felé tendálódna a figyelmed, lehet rontanál.
máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!