Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok segítségét kérném!...

Orvosisok segítségét kérném! Nagylányom a pécsi Babits gimibe megy majd felvételizni. Próbáljuk az orvosi felé terelgetni. Babits emelt angol vagy biológia-fizika szak? Dilemmám:ha nem sikerül majd az orvosi akkor nem tud mit kezdeni a bio-fizikával.

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 16:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ő akar orvosaira menni? Fogadjunk fogalma sincs.

Szerintem jobb ha rá bízod. A Babits tényleg jó egyébként.

2009. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Biológia-kémiával többet ér. Amúgy ezekkel a tárgyakkal nem csak orvosira lehet menni és ha nem veszik fel, egy sima angollal még annyit se fog érni.

Másrészről régen rossz ha a szülők ennyire nyomják a gyereket. Hagyjatok neki egy kis szabad teret.

2009. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont orvos?
2009. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem nyomjuk a gyereket, csak azt se szeretnénk ha egy munkanélküli tanár, jogász lenne. A kérdéseire mindig próbálok elfogulatlan választ adni, amit ő elég rendesen átrág.Sokoldalú a lányka, kitűnő tanuló és országos sporteredményei vannak. A versenyszerű sportból most letiltottuk /edzeni jár továbbra is/.Éppen amiatt, hogy lazítson és menjen moziba vagy bármi mást csináljon.
2009. nov. 7. 16:27
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Áh, tévhit, hogy az orvosoknak olyan jó munkájuk lenne vagy olyan sokat keresnének. Bruttó 120-at keresnek és bizony nem biztos, hogy kapnak munkát. Ahhoz is kell külön pénz, még ha nem is magán doki lesz.
2009. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Orvosihoz biosz-kémia tényleg előnyösebb, és ez a párosítás jó még egy csomó ilyan mérnöki szakhoz is, aminek kis köze van a kémiához. Biosz-fizika esetén meg még több a lehetőség, mert fizikával az összes mérnökszakra lehet felvételizni. Persze ki tudja, 4 év múlva éppen milyenek lesznek a felvételi szabályai...
2009. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Azért pont orvosi/ esetleg közgáz/, mert próbálunk előre gondolkozni, hogy bárhová keveredik az élete során arra mindig szükség lesz. Nem feltétlenül kell itt maradnia majd ő eldönti. Avval nem értek egyet, hogy egy 12-14 éves gyerek tisztában van azzal, hogy mit is csinálnak a felnőttek? Legyen boldog felnőtt ember. Annyit tudok neki adni, hogy megadom a lehetőséget a tanulásra és ha van esze ezt ki is használja.
2009. nov. 7. 16:49
 8/29 anonim ***** válasza:
86%

Orvosi egyetem 6+2 év, amíg a sok tanulás miatt még mindig nem lesz ideje dolgozni, családot alapítani stb (legjobb barátnőm másodéves és minden nap panaszkodik, hogy családot szeretne de suli mellett nem lesz ideje rá, bátyám harmadéves és moziba sincs ideje elmenni).

Kb 30 éves lesz a lányod mire dolgozhatna is és elkezdhetné az életét. Ezt szeretnéd neki? Csak mert rengeteg más szakma van amivel kapna munkát, jól keresne és tudna élni mellette.

2009. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jobban járna, ha nem tagozatra menne, ugyanis nagyon sokan megutálják azt a tantárgyat 12.-re, amilyen tagozaton voltak. Én is így voltam vele, voltam informatika tagozaton 1 évet, matekon 1-et, aztán magyar tagozatosan fejeztem be a sulit. Most meg elsőéves fogorvostan-hallgató vagyok.

Én azt ajánlom, hogy menjen gimibe általános tagozatra, aztán 11.-ben és 12.-ben úgyis fel tudja venni azokat a tantárgyakat, amik érdeklik őt/kell a továbbtanuláshoz. Ha most nem szereti különösebben a biológiát/fizikát/kémiát, akkor sanszos, hogy egy életre megutálja. Ne erőltessétek, mondom, tapasztalatból írok.

Persze az más, ha minden álma az orvosi lenne, de ugye nálatok nem ez a helyzet.

2009. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem szeretem azt a szülőt aki eldönti előre mi a jó a gyerekének. Honnan tudod,hogy orvosival vagy közgazdászként boldog lesz? Bár én is tudnám így előre? A férjemről is azt gondolták legyen bölcsész tanár jó lesz neki. Két év kínlódás után pályát váltott teljesen másat csinál olyat amihez még diploma sem kell és boldog. Nem stresszeli túl magát a munkáján.

A szülei azért adták nyolc osztályos gimibe,hogy tanuljon legyen ideje se gyerekkora se rendes szakmája nem volt., Maga érte el azt amit most csinál.


Szóval ha jót akarsz a gyereknek ne te gondold ki mi legyen. Láttam már munkanélküli orvost is....


Egy 12-14 éves is tudja, hogy ő miben jó és mit szeret csinálni.

A Babits az jó és ha ott jól érezné magáét menjen. Aztán majd eldönti 18 évesen érettségi körül mit akar. S ne akadj ki ha OKJ virágkötő lesz.

2009. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!