Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » (? ) <<<-BIOLÓGIA-KÉMIA->>>...

(? ) <<<-BIOLÓGIA-KÉMIA->>> (? ) Sziasztok! Az alábbi levélre kérnék szépen javaslatokat, illetve, hogy mire számíthatok egy orvosi egyetemen. Ugyanis eléggé ijesztő dolgokat halottam innen-onnan.

Figyelt kérdés

Biológia-Kémia emeltszintű érettségit szeretnék tenni a 2012-es tanévben.


Ha annyira jól sikerül, akkor elképzelhető, hogy orvosira mennék.

Ezzel kapcsolatban várok jótanácsokat, mit érdemes tenni, hogy ne izguljam szét a fejem a szóbelin, főleg az írásbelin ne.


Jó ötletnek tartjátok az érettségi feladatokkal való gyakorlást?(Az egész nyarat a tanulásra fogom fordítani)


Mire kell vigyázni az egyetemen?

Nagy gond az, ha nem tanulok latint?(Nem indult csoport az alacsony jelentkezők miatt)

Ha közületek valaki már elvégezte, vagy folyamatban van, akkor szívesen vennék bármiylen információt a tananyaggal kapcsolatban.


Szóval az a lényeg, szeretnék minnél több hozzászólást, hogy tisztában legyek ezekkel a dolgokkal.

Fontos, sokatmondó oldalakat is szívesen elolvasok, de legszívesebben a tapasztalataitok alapján megszerzett információra lenne szükségem.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2010. nov. 10. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulással kapcsolatosan mindenképpen azt javaslom, hogy oldj meg rengeteg feladatot.

Sokan ott "rontják el", hogy csak megtanulják a dolgokat, de nem gyakorolják. Sokszor nagyon érdekesen tudnak rákérdezni bizonyos dolgokra:) Kell hozzá rutin.

Szóval az eddigi érettségiket mindenképpen érdemes megcsinálni.

Plusz rengeteg könyvet lehet venni (esetleg kölcsönkérni, könyvtárból kölcsönözni), amiben feladatok vannak.

Neten is sok hasznos dolgot lehet találni, linkelek is néhányat:


[link]

Itt minden témakör végén vannak feladatsorok. Nagyon nehezek, de ha ezekkel megküzdesz, biztos nem lesz gond.


[link]


[link]

Itt szintén rengeteg feladatot (és anyagot is) találsz.


[link]

Ez egy biológia szótár, szerintem nagyon hasznos:)


Kémiából is vannak hasonlók:

[link]


[link]


A vizsga előtt mindenképp izgulni fogsz, akármennyit is tanulsz:D

Legalábbis szerintem nagyon kevés ember van, aki teljesen nyugodt egy-egy fontos számonkérés előtt.

De ha rendesen felkészülsz, és próbálod kontrollálni a dolgot, akkor nem lesz gond.


Mindenképpen nézd át a követelményrendszert is, mert a könyvekből általában egy-két dolog kimarad.



Az egyetem még messze van, szerintem egyelőre felesleges stresszelned magad rajta.

Nyilván nagyon nehéz, mert sok az anyag, nem is épp egyszerű. De sok ember megcsinálta már, tehát nem lehetetlen.


Amire figyelni kell:

Szorgalmi időszakban is tanulni kell. Még ha a folyamatos tanulásra nem is bírja magát rávenni az ember, számonkérések előtt MUSZÁJ. Mindent vizsgaidőszakban nem lehet megtanulni.


Az, hogy nem tanulsz latint, nem gond. Első évben úgy is kötelező. Mondjuk nekem nagyon jól jött, sokkal könnyebb volt így, de sok ember nem tanult előtte, mégis ment nekik a dolog. Ezen ne aggódj:)


A tananyaggal kapcsolatban nem tudom, hogy mire vagy kíváncsi.

Első évben alapozó tárgyak vannak: biosz, fizika, kémia (valahol biokémia is...nálunk az később van), anatómia.

A kémia anyag első része (nagyjából az első félév anyaga) tulajdonképpen az emelt szintű kémia kiegészítve (jó)pár dologgal. Nagy könnyebbség lesz az egyetemen, hogy emelt szinten csinálod azt is.


A biológiának is van köze a gimishez, de nem annyi, mint kémiánál.


A fizika meg inkább csak érintgeti a középsulis anyagot.


Az anatómia persze teljesen új, rengeteg latin kifejezés....de minél többet megtanulsz, annál könnyebben megy.


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, ha gondolod e-mailt is írhatsz.


(Egy másodéves orvosis)

2010. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne úgy kezdd az érettségire készülést, hogy elkezded megoldani az érettségi feladatokat. Szépen, módszeresen kezdd el tanulgatni a könyvben a fejezeteket. Pl.:

1. nap: növényi sejt és működése...

Csinálj egy időbeosztást (ez fontos, ráadásul az egyetemen még fontosabb lesz, hogy hogyan osztod be az idődet.

Ha van egy tanulótársad akivel hetente egyszer kétszer találkoztok, az nagyon jó ilyenkor átbeszélhetitek a kérdéses részeket, vagy kikérdezhetitek egymást.

A latin nem probléma az elsősök 95%-a nem tanult, aki tanult az is jobbára csak a nyelvtant tudja, mivel a gimiben nem orvosi latint tanítanak (kiv. eü. szakközép)

Az egyetem, hát igen mindig vannak szemét tárgyak, elviselhetetlenül unalmas/szemét oktatók, de nagy általánosságban nagyon jó a légkör.

Ha megmondod melyik egyetemre szeretnél menni talán konkrétabbal is szolgálhatok.


Egy medikus

2010. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. nov. 10. 19:29
 4/4 A kérdező kommentje:

Az egyetem választását illetően is igen bizonytalan vagyok.


Tudomásom szerint a Debreceni egyetem Magyarország leg keményebb orvosi egyeteme..de ott van a Pécs-i egyetem is, amire mehetnék.


Nos..a Debreceni egyetemmel kapcsolatban..családi körben még hallottam olyat, hogy ott "fogat mosni" nincs idő a rezidenskedés, és tanulás mellett.


Szóval még van 1 évem, hogy eldöntsem.

2010. nov. 10. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!