Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 50 igazolatlan óra után...

50 igazolatlan óra után családi pótlék helyett iskoláztatási támogatást kap a gyerek. Kérdésem: ki kezeli ezt az összeget?

Figyelt kérdés
A mi településünkön az osztályfőnökökre akarják rátestáéni ezt a feladatot.
2010. nov. 5. 06:14
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Én azt hittem, a szülő...
2010. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
A jegyző. Vagy ő jelöl ki rá valakit.
2010. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk már évek óta az iskoláztatásra kapott támogatást az iskola kezeli. Ebből fedezik a tankönyveket,menzát stb. Év végén számolnak el a szülőkkel,ha marad pénz. (Nagycsaládosokról van szó,nem a hiányzó gyerekekről)
2010. nov. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tartom helyesnek, hogy az osztályfőnökök kezeljék ezt a pénzt. A családsegítő, a gyermekjóléti szolgálat vagy akár a gyámügy szakemberei alkalmasabbak erre a feladatra.

Az osztályfőnöki pótlék nettó négyezer körül van, ezért már épp eleget dolgoznak a kollégáim, ráadásul a terhek sem egyenlően oszlanának el, hisz 2-3 osztályból kerülnek ki az érintett gyerekek.

2010. nov. 6. 04:55
 5/5 anonim ***** válasza:

elvileg nem is igy adnak hanem étkezési utalványt azzal meg egy o. fönök nem igen tud sok mindent kezdeni :) 2 éve én több mint 400 órát hiányoztam lógás stb miatt... tavaly rájöttem hogy jobban járok ha nem baszok el több évet bejártam még ha nem is tanultam de így is elértem valamit. :D De elvileg elveszik a pótlékot és ha utána bejár a gyerek akkor csak 3 hónap de ha nem jár be akár év végéig elveszik. Szal gyereket kell rá venni hogy ez az amaz.

L/17

2010. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!