Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e családi pótlék ha a...

Jár-e családi pótlék ha a gyerek 20 év alatti és állmi finanszírozású felsőoktatási intézménybe jár?

Figyelt kérdés
remélem találok itt választ a kérdésemre :)
2011. aug. 8. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak közoktatásban jár, felsőoktatásban nem.
2011. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

visszamenőleg sem lehet valahogy megigényelni?

mert a családi állapotom igényelné ezt a havi 13k-t

2011. aug. 8. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy visszamenőleg igényelnéd?

Amíg középiskolás volt nem kaptál rá cspt?

Vagy hogy gondolod a visszamenőlegességet?

2011. aug. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Állítólag ha a diák leérettségizett a csp-t automatikusan elveszik, de ha folytatja a tanulmányokat 5-6-od év, vagy 20-éves korára érettségizik le akkor 18 éves kora után visszamenőleg lehet igényelni a gyerek után a csp-t.

Én egyetemre járok és ezt azért kérdeztem mert elég rossz az anyagi helyzetünk szüleim nem sokat tudnak segíteni.

Ha kapnék csp-t egy utazási kedvezményre feljogosító kártyát is meg tudnék igényelni amivel a máv-on volánon 90%-os kedvezménnyel a városi közlekedési eszközökön pedig ingyen utazhatnék az ország határain belül.

2011. aug. 10. 15:12
 5/7 A kérdező kommentje:
De szerintem a felsőoktatási intézménybe járóknak ez nem jár mert kutakodok már egy pár napja és nem látom értelmét a folytatásnak :(
2011. aug. 10. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amire gondolsz a visszamenőleges igénylésnél az úgy van, hogy ha leérettségizett, akkor megszűnik a tanulói jogviszonya és megszüntetik a csp folyósítását. Ha beiratkozik középfokú oktatási intézménybe, akkor a beiratkozástól számítva ismét van tanulói jogviszonya és ismét jogosult a cspre (annak a tanévnek a végéig, amelyikben betölti a 20. életévét) Ha rögtön beiratkozáskor nem igényli meg a cspt, akkor 3 hónapra visszamenőleg megigényelheti. Azaz: leérettségizik júniusban, arra a hónapra még jár a csp. Beiratkozik egy középiskolába ötödévre még júniusban, akkortól van újabb tanulói jogviszonya, de csak szeptemberben igényli meg a cspt, akkor visszamenőlegesen kérheti júliustól (mivel júniusban még kapott) Ha csak szeptemberben iratkozik be ötödévre, akkor július-augusztusra visszamenőlegesen nem igényelhet semmit, mert nem volt tanulói jogviszonya.

A felsőoktatásban tanulók nem kaphatnak családi pótlékot (de a csp számításakor a gyermeklétszámnál figyelembe veszik, azaz ha ketten vannak testvérek és a testvére még közoktatásban tanul, akkor a fősulisra nem jár csp, a közoktatásban tanulóra pedig nem az egy gyerekre járó 12ezret, hanem a 2 gyerekesnek járó 13ezret adják)


Ha te egyetemre jársz, akkor nem jár csp, mert nem közoktatásban, hanem felsőoktatásban tanulsz. (nem tanulói, hanem hallgatói jogviszonyod van)


Kérhetsz viszont szociális támogatást az egyetemen (a család jövedelme alapján) és kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat a tanulmányi eredményed alapján.

Ezeknek az egyetem honlapján is utána tudsz nézni nagyjából. Van ahol csak az adott egyetemre járók nézhetik meg a rájuk vonatkozó hallgatói térítési és juttatási szabályzatot amiben ezek megtalálhatók.


A lányom is egyetemre járt, koliban lakott, az első évben kellett valamivel többet pótolnunk a szoc.támhoz és tanulmányi ösztöndíjhoz. Második évben már alig. Amikor meg megkapta a köztársasági ösztöndíjat is, akkor csak kaját vitt itthonról amikor ment vissza a koliba, de az összes költségét tudta állni az ösztöndíjaiból és a szoc.támból.

2011. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm én is hallgató vagyok most lesz a 2. évem csak kicsit nehézkes és még nem sikerült elérnem az ösztöndíjat de igyekszem nagyon belehúzni le akarok diplomázni minél előbb elegem van a tanulásból :D
2011. aug. 12. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!