Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Német Nemzetiségi...

Milyen a Német Nemzetiségi Gimnázium?

Figyelt kérdés

Akik oda járnak vagy ismerik a sluit lécci segitsenek.Milyen nehéz, milyen a társaság, tanárok stb.köszi:)

15/L


2010. nov. 5. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

a nővérem oda járt.

kicseszett nehéz.

a társaság 70%ban jó

tanárok 50-50%

2010. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Én most vagyok ott 10.es. Egy pár éve még egész jó suli volt, de egyre süllyed a színvonal. Szóval a DNG német érettségit, biztos nyelvtudást ígér, de csak annak ajánlom, aki szeret magolni, nagy az egója, és erősek az idegei. Illetve jobb, ha haladóként megy az ember, mert főleg "arra szakosodtak".

Ja...és ha a Grassiból mész, és buktál már egy párszor, az sem baj, mert bevesznek protekcióval! :)

U.i.: Lehet kicsit lekéstem a kérdést.:$

2011. máj. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehet hogy már én is elkéstem a válasszal, de azért elmondom a véleményem :)Én idén végeztem el a sulit, és azt mondom,a lehető legjobban jársz, ha bekerülsz ide. Nem egy könnyű suli,elég nagyok az elvárások, de a tanárok nagy része elég segítőkész! Persze ki lehet fogni a nem túl jó arc tanárokat is, de hát hol ne lennének ilyenek. :)Ezenkívül akármelyik irányba szeretnél továbbtanulni, adottak lesznek számodra a lehetőségek. Minden tárgyból simán jól felkészítenek emeltre is. Természetesen azért elég szorgalmasnak is kell lenned, ha látják hogy nem érdekel a tanulás egyáltalán, akkor nem fognak éppen szeretni a tanárok. Mivel kicsi a suli,(alig 300an voltunk,ha jól emlékszem)elég baráti a légkör. Mindenki ismer kb. mindenkit, szerintem általában jó volt a hangulat! Nagyon sok jó programot is szerveznek, pl:svábbál, gólyabál, diáknap...stb. A gólyatábort sem szabad kihagyni semmmiképp! :) Általában az ott köttetett barátságok végigkísérnek az egész gimin, illetve utána is! :) Fontos még, hogy van sulikupa, ezenkívül lehet délután használni a konditermet, van fiú ill. lány foci minden héten, és kézilabda is. Szóval, én csak javasolni tudom ezt az iskolát mindenkinek, akiben van egy kis szorgalom, és meg akar tanulni jól németül és angolul. Persze nem lesz minden fenékig tejfel, az első év egy kicsit nehéz. De simán bele lehet rázódni a dolgokba! :) Hajrá!
2013. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!