Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova adjam majd be a jelentkez...

Hova adjam majd be a jelentkezésemet?

Figyelt kérdés

Már másfél éve egyetemista vagyok. Már megbántam, hogy arra a szakra adtam le a jelentkezésemet amire. Nem köt le túlzottan és ez a jegyeimen is meglátszik. Ez egy humán szak, nem jogász de közel áll hozzá, rengeteg jogszabályt kell bemagolni és az egész tömény töri kivéve egy órát, a közgazdaságtant. Valahogy nem tudok órákig a könyv fölött gubbasztani, idővel mindig elkalandoznak a gondolataim. Szüleim válása után drasztikusan romlottak a jegyeim. Pedig régen szerettem a törit és a magyart, versenyekre is jártam. Azonban most már inkább reál beállítottságú lettem. Középsuli első három évében 2-es voltam matekbó, mert nem érdekelt és nem tanultam rá sokat. 4.-ben összeszedtem magam és 4-es lettem év végén, kicsivel csúsztam csak le az ötösről. Elkezdett érdekelni a matek, izgalmasnak tartottam egy egy feladat levezetését és jól esett a kijött a jó eredmény!:) Az érettségim és 4-es lett!:)

Most azon vacillálok, hogy elkezdem a BME-n az építészmérnöki szakot. Ezt a humán szakot pedig levelezőn fejezem be.

Szerintetek ez jó ötlet? Vagy tudnátok ajánlani más szakot? Inkább reálosakat?


2010. nov. 7. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy amellett hogy BME építészmérnökijére jársz, sikeresen tudnád teljesíteni ezt a szakodat is. Nem tudom nálatok mennyit kell tanulni, de azt mondod nem megy, nem tudsz a könyv fölött gubbasztani. Amit építészmérnökin tanítanak, ott sokkal inkább megérteni kell mindent, és ezért rengeteget kell dolgozni. Nem lehet magolni, nincs olyan hogy nincs kedved tanulni, mert egyik anyag épül a másikra, ha valami kimarad vagy a magolás miatt elszáll, összedőlt az, amiért addig dolgoztál. Én építőmérnöknek tanulok, ugyan nem BME-n, de el sem tudom képzelni, hogy emellett lenne még időm bármire is. Örülök ha egy héten jut pár órám magamra, vagy a barátaimra, nem hogy a fölösleges szabadidőmben leüljek jogot tanulni :S Nyilván ez beállítottság kérdése, ha úgyérzed bírnád, akkor próbáld meg, de ne akarj túl sokat vállalni, mert kidobni ennyi pénzt és energiát sincs értelme az ablakon!
2010. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!