Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy osztályfőnöknek nem az a...

Egy osztályfőnöknek nem az a dolga, hogy kitartson az osztálya mellett? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Gimnázium, 10. osztály.

Az osztályfőnökünk már tavaly év elején elkezdett velünk furcsán viselkedni. És ezt most sem hagyta abba.

Elfelejtett elvinni minket már másodjára fogorvoshoz, egy mozi előadásra vettünk jegyet (jelzem, drága volt), aztán kitalálta, hogy inkább mégsem visz el, mert fontosabb egy plusz osztályfőnöki a 8. órában. A szüleinket hívogatja egész nap munka közben, hogy kioktassa őket, hogy minket hogyan kellene nevelni (ne engedjenek el a szüleink szórakozni, legyenek szigorúbbak velünk).

Írtunk egy dolgozatot, amit nem osztott ki, azzal az indokkal, hogy majd a javító dolgozattal kiosztja. Az osztály felének 1-2-3-as lett, még a legjobb tanulónak is. De ő nem osztja ki.

Szaktantárgyat tanít, így rengeteg új ismeretlen fogalmat hallunk. Ha diktál, és megkérdezzük, hogy mit jelent az a szó, elhúzza a száját, és folytatja tovább.

Minden áldott nap elmondja, hogy "merthogy a mi osztályunkról beszél az egész tanári, meg hogy mi mekkora szarok vagyunk" stbsbt. Pozitív dolgok miatt SOHA nem kapunk dicséretet.

Az előző iskolában, ahol tanított (A város egyik legrosszabb iskolája), a saját tanártársai küldték el.

A mi iskolánkban a tanáriban teljesen külön van az ő asztala a többi tanárétól, hiszen nem képes szót érteni senkivel.

És eléggé rossz érzés, hogy annyiért kihív felelni, mert padtársamnak elővettem egy papír zsebkendőt.

Egyáltalán létezik az ilyen ember? Ha nem tud az emberekkel közös nevezőre jutni, akkor miért megy el olyan munkahelyre, ahol kifejezetten sok ember van körülötte?

Így szörnyen nehéz készülni is órákra, hiszen tudjuk, hogy ma megint osztályfőnökkel van óránk, és ez lelombozza az egész napunkat. Mikor belép a terembe, mindenkinek görcsbe rándul a gyomra.

Semmin se nevet, csak elhúzza a száját, és szid minket, hogy miért nevetünk.

Egyik szünetbe barátnőmmel viccelődtünk, és barátnőm hátulról megölelt, és csikizett. Odajött, és elkérte az ellenőrzőnket, pedig még csak hangosak sem voltunk, és mindez a terem előtt volt, ami eléggé nincs központban.

Nem értjük. Komolyan nem értjük az ilyen embert.

Még csak fel sem lebbezhetünk, se mi, sem a szülők, hogy váltsák le, vagy bármi más, mivel akkor persze, hogy megint mi leszünk a szarok. Egyébként nő.

Bocsi, hogy hosszú lett, de mégis némelyik tanár (tisztelet a kivételnek, hiszen van) hogy képzeli ezt? Még ha diák is vagyok, lehet, hogy tiszteletlenség ilyet mondanom, de ha már a szülők is ezt mondják, és egy-két tanár?


Egy 10-es lány.


2010. nov. 9. 19:14
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Egyébként még az is vicces, hogy az osztálypénzünket csak úgy szórja. Minden tanárnak aki tanít minket szülinapjára vegyünk ajándékot. NÉVNAPJÁRA 1000-1500 FT ÉRTÉKBEN KELL VENNÜNK VIRÁGOT, VAGY BORT. De mi gyereknapra semmit nem kapunk tőle.. elég szomorú, azért minket, diákokat sem kéne a tanításon kívül semmibe nézni.
2010. nov. 9. 19:16
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szóljatok a szüleiteknek, és aztán testületileg irány az igazgató! Ott adjátok elő a sirámaitokat, neki van joga leváltani...
2010. nov. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, mint az előttem lévő válaszoló: a szülők, de az összes vagy csaknem az összes aláírásával, ezt írják le egy tárgyilagos részletes levélben, határozottan kérve az igazgatót, hogy új osztályfőnököt jelöljön ki. A levelet egy többtagú küldöttség vigye be az igazgatóhoz. Ha elutasítja, lehet fenyegetőzni önkormányzattal, sajtóval meg azzal, hogy elviszik a gyerekeket onnan. Ha nem sikerül, akkor se kell nyuszinak lenni, hanem álljatok a sarkatokra, főleg a szülők, és tegyék helyre, ha olyat tesz, amit nem kéne. Végső tanácsként: le se sz...játok, nehogy már egy lelki sérült elrontsa ifjúságotok vidámságát.
2010. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egyszer már volt az iskolában egy ilyen hatalmas balhé egy tanár miatt, hogy váltsák le, már a szülők is beleavatkoztak, petíciót gyűjtöttek, és az igazgató nem cserélte le a tanárt, a tanár pedig ahogy csak tudta sz*patta a diákokat és a szülőket is.

Bár most már új igazgató van, nem tudom, sikerülne-e.

Már a harmadik osztálytársunk megy el másik iskolába, vagy osztályba az osztályfőnök miatt..

2010. nov. 9. 20:35
 5/19 anonim ***** válasza:
Jesszus, a kérdésedet olvasva ismét rá kellett jönnöm, hogy remek osztályfőnökhöz volt szerencsém gimiben. Ez szörnyű lehet, nem is tudom, hogy bírjátok. Nehogy feladjátok, mindenképp ki kell verni a hisztit az igazgatónál, tényleg fenyegetőzni kell, hogy elmentek, úgyis egyre kevesebb a gyerek, neki se érdeke, hogy egy tanár miatt egy osztály meneküljön el, majd a következő... Sok sikert a megszabaduláshoz, remélem, az új igazgatótok normális. Amúgy nekem is volt olyan tanárom, aki láthatóan utált tanítani, sose értettem, miért ment tanárnak (40-50-es éveiben volt, szóval nem is fiatal, aki végigbulizta az egyetemet és nem maradt más...).
2010. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem valamit tudunk kezdeni, mert ez még 2 és fél évig lehetetlen elviselni..
2010. nov. 9. 21:55
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha ráadásul szaktanárotok is, érettséginél is szívatni fog, nehogy már a továbbtanulásotok egy ilyen emberen múljon!
2010. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg az új igazgató normális lesz. Azt is írjátok bele a petícióba, hogy már három gyerek elment miatta. Azért ez alig több mint egy é alatt 10% - nagyon sok! Megírhatod privátban, hogy mi lett.

2.

2010. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönet a tanácsaitokért.

Egyszerűen annyi történt, hogy kiszemel magának egy személyt, akit minden áldott órán feleltet, valahogy mindig nála nyílik ki a napló, az ellenőrzőjébe hamis jegyeket ír, és ez a három ember már ezt megkapta, és elegük lett belőle.. A bizonyítványt tavaly elrontotta, MINDENKIÉT, és miatta nem kaptuk meg, csak egy héttel később...

2010. nov. 10. 16:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Helyi önkormányzat, Oktatási Osztály. Nekünk bevált.
2010. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!