Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg nem megyek semmire...

Tényleg nem megyek semmire olyan diplomákkal, amelyeket zskf-en, kodón, tpf-en szerzek meg? Akkor sem ha jól tanulok? nem ugyanazt a tananyagot adják le mindenhol?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 23:59
 1/5 A kérdező kommentje:

meg gábor dénes,szolnoki fősuli és társai..


ha agilis vagyok,és jó az önéletrajzom,akkor sincs esélyem ha ezek közül valamelyikben végzek?


tényleg nézik azt is hogy nappalin vagy levelezőn végez valaki?

2010. nov. 13. 00:01
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

háhá!

az egy dolog, hogy leadják az anyagot. az meg a másik, hogy vissza is kérdezik-e normálisan, nem csak puszira engednek át minden félhülyét...


szóval ha egy mód van rá, akkor ne menj ezekre a sulikra, max akkor, ha dísznek kell a diploma, esetleg a szüleid nyaggatására csinálod.


minden más esetben válassz komoly fősulit, egyetemet.

lehet, hogy ott sem olyan magas a nívó, de legalább nem landol első körben a kukában a CV-d.

2010. nov. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
43%

Én már olvastam olyan álláshirdetést amiben az volt, hogy diploma kell, de oda volt írva, hogy a Gábor dénes az nem jó.

Az hogy nappalin vagy levelezőn végeztél az biztos hogy nem számít, mert az nincs is a diplomádban benne. Sokan azt hiszik hogy a levelező könnyebb, de ez nem igaz mert ők munka mellett tanulják ugyanazt amit más a nappalin.

2010. nov. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

esélyed van, csak nem ugyanannyi.


A munkáltató egy diplomát fog csak látni az interjún, azt, hogy te mennyi energiát fektettél bele, vagy mennyire tudod a dolgot, azt nem. Ha meg a diploma olyan, hogy kevés tudással is meg lehet szerezni, akkor nem sokat ér.

2010. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Nekem van egy ismerősöm, aki egy kis Szabolcs megyei általános iskolában 3-as tanuló volt, majd szintén ugyanabban a kisvárosban a gimnáziumban még mindig 3-as tanuló volt, majd "felkerült" a Kodolányira és elvégezte, nem is olyan rossz átlaggal... Pedig szerintem, annak az embernek nem kellett volna a felsőoktatásba bekerülnie.


Szóval, az ilyen iskolák tömegével ontják az olyan diplomásokat, akiknek szinte semmi hasznosítható tudása nincs, sőt sokszor még az alapvető készségeik is hiányzanak. Ha egy főiskoláról 10emberből 9-ben "csalódik" a munkáltató, akkor már leírja az összes ott végzettet és inkább olyanokat alkalmaz, akik olyan helyről jöttek, ahonnan a már "bevált" dolgozók.


Gondolom, hogy a Kodolányis ismerősöm ezért dolgozik pincér/pultosként...

2010. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!