Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás hova-merre?

Továbbtanulás hova-merre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!8.-os vagyok ,de nem tudom ,hogy hova menjek továbbtanulni.Annyit tudok ,hogy középiskola.Én egyre azért gondoltam:Pollack(Pécs)építész utána lehet ,hogy tovább építész mérnöknek.Mondanátok ,hogy azért minek lenne érdemes elmenni?Erősségem:Matek(5)Töri(5)Magyar nyelv és irodalom(5) földrajz(5) Angol(5) kémiából-bioszból-fizikából 4-5 de nem a kedvencem:S

Előre is köszönöm(baranyai vagyok)


2010. nov. 14. 12:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ilyen eredményekkel gimnáziumba mennék. Ott is pl emelt nyelv vagy valamilyen más emelet tagozatra...


Én egy jó gimibe járok itt Pécsen, és itt nagyon jó az oktatás, és még mindig mehetsz építészmérnöknek.. Vagy akár jogásznak, közgazdásznak, orvosnak..


És ide egy szakközépből vagy egy gyengébb gimiből nehéz bekerülni. Nem lehetetlen, de jobban jársz, ha egy erős gimiben tanulsz.


Leőwey, Janus, Babits, Nagy Lajos... Ezek közül válogass, mert meg van az eszed hozzá, és nagyon jók az eredményeid..

2010. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
*emelt, nem emelet... bocsi
2010. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Építész nem rossz, én is olyanba jártam, csak én Székesfehérváron. Nos akkor nem tetszett amikor tanulnom kellett a szaktantárgyakat, de így utólag visszagondolva szívesen tanulnék építészmérnöknek. Nagyon is jó szakma az! Csak én elfajultam kicsit, és mentem földmérő mérnöknek, de természetesen nem bántam meg. Építészmérnökin sajnos lesz fizika, de azt csak túl kell egyszer élni, és szerintem neked biztosan menne, elég szorgalmasnak nézel ki.

Amúgy mérnöknek, bármilyen is az, érdemes menni. Képzeld majd el, ha építészmérnök leszel, és megcsinálsz egy nagyobb tervrajzot pár hét alatt olyan... Fél millióért :). Megéri. A matekot erőltesd nagyon szerintem, meg hát a fizikát nem szereted, de érdemes. Abból tanulj annyira, hogy azért értsd meg miről van szó, hidd el a középiskola nem lesz nehéz. Meg persze szerezz belőle legalább 4-est, de felvételinél nem oszt nem szoroz, ha szaktantárgyból érettségizel, mert ha duplázol, csak a szakmai tantárgyadat nézik majd építészmérnökit, és mondjuk a matekot. Így ha azok az érettségijeid jók lettek, bekerülsz.

2010. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a gimire ,de mivan ha mégse akarok egyetemre menni ezért inkább szakközép és ott van lehetőség .
2010. nov. 14. 13:24
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

13:19

Te meg ne általánosíts, mivel ha építészmérnök akar lenni, ezerszer jobban jár, ha már van egy kis alapja, mint egy "erős gimivel". Ha még azt se tudod, hogy az építészmérnököt eszik-e vagy isszák, akkor szanaszét fogod szenvedni magad az első félévben, de egy olyan, aki már tanult róla valamit, könnyebben fog boldogulni. A szakközép nem felesleges, és nem lenézendő.

2010. nov. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

13:24

Erre meg csak annyit mondok, hogyha elvégzed ott a technikumot, ami 2 éves, utána lesz szakmád. Ezen kívül az beszámít pontnak felvételibe az egyetemre, mindemellett nálunk földmérő mérnökin vannak, akik technikusként jöttek. Nekik elég könnyen megy.

2010. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Várjunk, fogalmazzunk úgy, hogy egyik technikus haverom egyetemen leadhatta az első félévben az informatikát, mivel volt elő vizsga, és aki megtudja azt csinálni, megkapja a félévi jegyét. Ezért a kur.va anyját, mert informatikából szanaszét szopatják a népet, és hullanak az emberek :D Szóval megéri technikusnak is menni.
2010. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én nem mondtan hogy nem szeretem a fizikát csak valamikor már unom mert 1más utána 2ő óra van:SÉs köszönöm a válasuokat sokat segítettek
2010. nov. 14. 13:36
 9/25 A kérdező kommentje:
Ja és egy kérdés ha mondjuk megvan ez az egész építész dolog technikummal együt hova tudok egyáltalán el helyezkedni?
2010. nov. 14. 13:38
 10/25 anonim ***** válasza:
Na ez jó kérdés, nem vagyok technikus... De van munkalehetőség, azt tudom, hm..
2010. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!