Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélye annak, hogy eltöröl...

Van esélye annak, hogy eltöröljék a diploma nyelvvizsgához kötését?

Figyelt kérdés
A múltkor hallottam ezzel kapcsoltban valamit, hogy ez így nem igazán szabályos vagy mi, mert nem lehetne a diploma kiadását nyelvvizsgához kötni. Ti tudtok erről valamit?
2010. nov. 22. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam, hogy már a felvételinél megkövetelik majd. Szerintem nem lesz olyan, hogy nem kell a diplomához. Bár megkönnyítené azt. Főleg ebben a BSc-és képzésben. Nem egy ismerősöm ezért nem tud menni MSc-re.
2010. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne szabályos?

Szerintem biztosan nem fogják eltörölni (szerencsére). Így is szigorítani akarnak (két emelt kelljen a felvételihez..), szóval nem hiszem, hogy ezzel meg könnyítenek...

2010. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ajaj! Nekem is nyelvvizsga hiánya miatt nincs kezemben a diplomám. Pedig de jó lenne, ha eltörölnék!!!

Köszi a választ :)

2010. nov. 22. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Remélem nincs!!!
2010. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Angolból pl nem túl nehéz összehozni egy középfokút. Ne ebben reménykedj, hanem ess neki. Az életben úgy is jól jön, ha van egy nyelvvizsgád (vagy inkább nyelvtudásod).
2010. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki nem képes összehozni egy nyelvvizsgát, az tényleg ne kapjon diplomát.

Egyébiránt ez a rendszer már jó pár éve így van, minden egyxetemista/főiskolás tisztában van vele, csak az inkompetensebbek szeretnek nyivákolni felette, ahelyett, hogy megcsinálnák. Általánosban/gimiben összesen legalább 8, de a legtöbb helyen 12 évig tanítanak angolt/németet, aki ennyi idő alatt nem képes nyelvvizsgázni, az nem tudom, mért érdemelne diplomát.

2010. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!