Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom, hogy ez a kérdés nem...

Tudom, hogy ez a kérdés nem ide tartozik de muszáj valahol feltennem. A közgazdasági főiskolákról (egyetemekről) szeretnék bővebb információkat megtudni. Mesélne róla valaki?

Figyelt kérdés
Az első, hogy nehéz bekerülni, valamint tartani ott a szintet? Az utána való elhelyezkedés nehéz? Közben nyelvvizsga szerezhető, meg mondjuk jogsi is? Hány év alatt érhető el a szak? Ösztöndíj szerezhető és ha igen hogyan? Sok a költség? ( Gondolok itt a BGF-re a Károly Róbert főiskolára és a Nyugat-magyarországi Soproni egyetemre, egyéb is érdekel.) Ha van valaki aki tapasztalattal rendelkezik ezek terén, akkor megköszönném ha leírná, hogy mik zajlanak ott, mik a teendők!
2010. nov. 22. 19:44
 1/3 anonim válasza:
ez a kérdés a közoktatás témába tartozik
2010. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában a közgáz sulikba bekerülni elég nehéz, itt vannak a legmagasabb ponthatárok, viszont akik már bejutottak, azok elég nehezen esnek ki. Az elhelyezkedés nagyban függ attól is, hogy hol végzel, és hogy hol szeretnél elhelyezkedni. Nyilván a híresebb, jobb, magasabb ponthatárú iskolákból kikerült emberek könnyebben helyezkednek el magasabb fizetéssel. Nyelvvizsga szerezhető, és nyilván muszáj is lesz szerezned, mert a diplomához kell legalább kettő, viszont ebben maga az egyetem nem igazán fog téged segíteni. A nyelvoktatás egészen alacsony színvonalú, jobb ha még gimi alatt megszerzed a nyelvvizsgákat, vagy később magántanár segítségével. Jogosítványhoz szerintem az egyetemnek semmi köze (legalábbis a miénknek:) lehet, hogy valahol van oktatás. A következő kérdésedet nem igazán értem:( Ösztöndíj szerezhető, rengeteg fajta, vannak szociális ösztöndíjak (max kb 30eFt havonta), tanulmányi ösztöndíjak (szintén max 30eFt havonta), és egyéb kari vagy állami ösztöndíjak. Ezeket az egyetem hallgatói önkormányzatánál, vagy egyéb szervezetnél igényelheted a megfelelő igazolások leadásával. (A tanulmányihoz nem kell, azt automatikusan kapod ha az átlagod meghaladja az évfolyam mediánját)Költségek tekintetében szerintem a legolcsóbban közgáz egyetemet lehet elvégezni, mivel könyvek nélkül is tökéletesen fel lehet készülni a vizsgákra jegyzetekkel, vagy órákon való részvétellel. (Az orvosin pl több tízezerért kell könyveket venned, ilyen a közgázon nincs) Hirtelen ennyi:)
2010. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes válaszokat! :)
2010. nov. 23. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!