Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan is van ez a szakdolgoza...

Hogyan is van ez a szakdolgozat-dolog?

Figyelt kérdés

Én még ugyan csak most vagyok másodéves BA-s de már elkezdett foglalkoztatni a dolog. Hogy megy ez az egész? Megadnak előre témákat amikből lehet választani vagy nekem kell kitalálnom egy témát magamtól? És hogy lehet eredetinek lenni, ha már szinte minden "fel van fedezve"? Mert nyilván csak abból tudok írni amit tanultam addig (mint egy beadandó kb csak hosszabb). Miért van mindenki rosszul már magától a szótól is? Olyan durva?


Előre is köszönöm aki elmagyarázza! Személyes tapasztalatok is jöhetnek!


2010. nov. 26. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem iskolánként változó, hogyan kérik a szakdolgozatot, és mi a választék. Nálunk pl. szakosodni kellett másodéven, és ezen belül lehetett témát választani. Magát a témavezetőt is meg lehetett választani, akivel meg kellett beszélni, miről fogsz írni. Elvileg mindegyiküknek segítenie kell min. tanácsokkal, mi lesz jó és mi nem.

A "minden fel van fedezve" dolog engem is nagyon zavart, ezt a részét én sem értettem, hogy akkor most hogy is... ezért bevállaltam valamit, amiről min. 3 doktorit lehetett volna írni, a témavezetőmre fittyet hánytam, és örültem magamnak, hogy hú de okos vagyok, és majd mekkorát aratok. Na, a vége persze bukta lett, mert hosszú hónapok alatt sem találtam elég anyagot, és beletört a bicskám. Végül át kellett írni az egészet, de amúgy gyökeresen...

Amúgy higgy abban, hogy neked nem feltétlenül lesz durva, ha okosan csinálod, még élvezni is fogod. Fogadd meg tanácsaimat, és

- olyat válassz, ami tényleg érdekel

- AMIRŐL BŐSÉGESEN TALÁLSZ ANYAGOT, külföldi forrásokkal tudsz mit kezdeni (szóval pl. nem kizárólag szanszkrit vagy hindusztán nyelven van, hacsak nem annak vagy a mestere :))

- rendszeresen kérd ki a témavezető véleményét, és fogadd meg a tanácsait, ne légy túl önfejű, de lássa, hogy van saját lendületed és gondolataid

- kezdd el időben, és tartsd magad egyfajta időbeosztáshoz

- olvass el minél több szakdogát, amit nálatok írtak, hogy lásd, más hogy csinálta

- keress rá a neten, hogyan ajánlják a jófajta szakdoga megírását, vannak egész jó oldalak


Sok sikert!

2010. nov. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez elég egyetemfüggő, tanárfüggő.


Én egy listából választottam egy tervezést, ami már egy létező megtervezett dolog volt, szóval félig másolási feladat volt, félig pedig megpóbáltam kiegészíteni saját dolgokkal. Aztán pedig a "szöveges" résznél, ahol általános dolgokról volt szó, annál is elolvastam vagy 10-15 diplomamunkát, és abból a 10 különböző szövegből összeraktam magamnak egyet-egyet. Megfigyeltem hogy ők az egyes fejezetekhez miket írtak, és mennyit stb...

Szóval nem kellett teljesen saját kútfőből megírni. Meg lehet nézni a korábbi diplomamunkákat, és ötleteket meríteni.


Az egész záróvizsga dolog elég könnyű volt. A tanárok is jófejek voltak. Igazából egyszerűbb volt mint egy sima vizsga. 5-öst kaptam, de mivel a szigorlataim szarok voltak, így végül 4-es lettem.

2010. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a részletes válaszokat! És nektek mikor kellett kiválasztani a témát? Meg mi az a főtéma és melléktéma? Gondolom a melléktéma rövidebb, meg az a "kevésbé lényeges" eleme a szakdolgozatnak, szóval rövidebb, nem?
2010. nov. 26. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Úgy emlékszem, nálunk negyedév végén le kellett adni a rektori hivatalban a szakdoga címét, témáját, és hogy ki a témavezetőd. Ötödév elején pedig volt egy ún. Szakdolgozatírás 1. című tanegység, melyben ki kellett dolgozni a vázlatot, és meg kellett jelölni minél több forrást, melyek alapján dolgozni fogsz. Szóval a kutatómunkát legkésőbb akkor el kell kezdeni. Erre osztályzatot is kaptunk. Ötödév második félévében jött a Szakdolgozatírás 2. című tantárgy, ez már a szakdoga valós megírását és leadását jelentette, persze jóval vizsgaidőszak előtt, hogy a külső-belső bírálók még el tudják olvasni.


amúgy javasolom ezt az oldalt, nagyon hasznos tanácsokat sorol fel, nekem sokat segített:

[link]

2010. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!