Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika alapszak pontszámí...

Anglisztika alapszak pontszámítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt hallottam, hogy anglisztika alapszakon nem adnak bónuszpontot az angol nyelvvizsga után és az emelt szintű érettségi után sem, mert angol nyelvű a képzés. Ez igaz?

Sehol sem olvastam ilyet, egyik leírásban sem.


Előre is köszönöm!


2010. nov. 30. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt kötelező, de adnak érte pontot. Így már ugye hiába van középfokú nyelvvizsgád, nem kapsz érte, mivel egy jogcímen csak egyszer kaphatsz pontot.

Eddig úgy volt, hogy ha felsőfokúd volt, akkor arra kaptad meg az 50 pontot (mivel az több, mint amennyi az emeltért járt volna), de most már azt hiszem a felsőfokú nyelvvizsgáért járó pontot is lecsökkentették 40-re, tehát teljesen mindegy, hogy miért kapod meg a pontot.

Lényeg, hogy 40 pluszpontod lesz mindenképpen.

2010. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a gyors választ!
2010. nov. 30. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!