Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen milyen okból kifolyó...

Egyetemen milyen okból kifolyólag lehet kérni egyéni órarendet?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatos vagyok, másodjára járok harmadéves csoportba, viszont ebben a félévben ismét úgy néz ki, nem lesz meg 1-2 tantárgyam, és nem akarok emiatt még egy évet ráhúzni (nálunk csak akkor lehet felvenni bizonyos tantárgyakat, ha előtte x tantárgy teljesítve van, emiatt ismétlek évet is). Mielőtt letámadnának, családi okok miatt nehéz teljesítenem, a lényeg, hogy az öcsém (16 éves) rám van bízva, anyagi támogatást kapunk, de ezenkívül mindent én intézek neki az iskolaváltástól kezdve az orvosig és a jelenlegi rendőrségi ügyéig (most éppen négyféle folyamat zajlik, elterelésre jár, a családgondozó védelembe vétel miatt látogat, a pártfogója is jön környezettanulmányt felvenni és a gyámhivatalnál gyámság alá vétel, természetesen én leszek a gyám). Nem akarok túl sokat mellébeszélni, és az én hibám, hogy nem úgy teljesítek az iskolában, de erre lehet hivatkozni? Hozzátenném, hogy a szüleink rendszeresen látogatnak minket, nem rossz emberek, és az öcsém sem bűnöző, csak megbotlott.
2010. dec. 8. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon.

De nézd meg az iskola szabályzatában, hogy milyen esetekben adnak kivételes tanulmányi rendet. Nálunk kábé akkor, ha Erasmuson vagy külföldön, szültél, krónikus betegséged van vagy élsportoló vagy. Azt hiszem ennyi.

2010. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, az iskolai szabályzatot nézd át, ill. talán méltányossági kérelmet is lehetne az iskola vezetőjének küldeni.
2010. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!