Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első napom az egyetemen!...

Első napom az egyetemen! Rossz órarendet állítottam össze magamnak, nem találtam meg a termet, ahol a szeminárium volt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez már hiányzás,szóljak az oktatónak? Levélben,személyesen vagy a következő alkalommal?Előadás után ezen a héten menjek oda hozzá vagy jövő héten a szeminárium után mondjam el neki,hogy miért nem jelentem meg?

Elfogadható indok,hogy felelőtlen voltam?


2011. szept. 12. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé rossz pont, ha az első órán nem voltál ott, de ne tetézd ezt azzal, hogy megmondod, nem találtad a termet. Valószínűleg hülyének nézne, hogy senkit nem tudtál megkérdezni.


Inkább menj be következő alkalommal, és ne szólj semmit. Ha kérdezi, mond, hogy valami dolgod volt éppen sajnos, de már megkérdezted a többieket a tematikáról stb.


Egyébként mi a baj az órarenddel?

2011. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi:D

Ha egy tanár tart jelenlétit, akkor valószínűleg nem hatja meg, hogy épp a halálos ágyadon feküdtél vagy késett a busz, vagy épp nem találtál oda, a hiányzás az hiányzás!

Ha nem tart jelenlétit, akkor semmi gond, megteheted, hogy egyszer se mész be, feltéve, ha a tananyagot tudod majd a vizsgán.

Ha úgy gondolod, akkor megemlítheted neki, hogy nem találtad a termet, de szerintem felesleges, úgyis annyi diákja van, hogy meg se jegyzi az arcokat, és szerintem nem is te voltál az egyetlen, aki nem volt bent első órán.

De a többiektől mindenképp érdeklődd meg, hogy mi volt, mert ilyenkor elég sok közérdekű információ el szokott hangozni, többek között a hiányzásokról, mikor lesz zh, milyen könyvből kell tanulni stb.

2011. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Az órarenddel csak annyi gond volt,hogy a Neptunból rosszul másoltam ki az óra helyét.

Mi a helyzet akkor,ha nincs a csoportomban olyan diák,aki nagyon alaposan leírt és megjegyzett mindent a tudnivalókkal kapcsolatban?Akkor megkereshetem a tanárt?

2011. szept. 12. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

aZ A LÉNYEG, VOLT -E KATALÓGUS.

hA VOLT, keress valakit aki szintén nem volt ott, be kell -e számolni az anyagból utólag, tudd meg.

Ha nem, akkor tök mindegy mikor vagy bent, ha van tanköny-jegyzet, és egy jótét lélek aki bejár, és enged fénymásolni a füzetéből.

2011. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Neptun órarendet ki lehet nyomtatni, így egyszerűbb.

Biztos találsz olyat, aki bent volt, és leírt mindent, ha nem, akkor megkeresheted a tanárt, vagy következő óra elején odamész hozzá, megmondod, hogy nem voltál bent első órán és érdeklődsz, de először inkább a csoporttársaidat kérdezd, nem szeretik a tanárok, ha valamit 20x el kell mondaniuk, csak mert valaki nem volt ott, vagy nem figyelt.

2011. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem mi ez a parázás. Még ha volt is jelenléti akkor sem fogja megenni a tanár. Könyörgöm ez egyetem és nem általános iskola. Nem kell semmit sem megmagyaráznod ha nem akarod, felnőtt vagy azt csinálsz és úgy ahogy akarod. Ha nem mész be 1. órára akkor nem mész be. Emiatt biztos nem pécizett ki magának. Nekem is volt ilyen hogy rögtön a félév 1 napjának 1 órájára nem mentem be mert akkor volt véradás. Az ég világon semmit sem kérdezett sőt észre sem vette hogy nem mentem be órára(ahogy általában lenni szokott egyetemen). Nincs semmi gond hidd el. És egyébként is mindent meg lehet beszélni a tanárral ha már minden kötél szakad. (nah ilyenem még soha nem volt és nem is lesz)
2011. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha a tanár tart gyakot ebből a tárgyból más napon is akkor bemész rá, miután felolvassa a katalógust jelentkezel és megmondod neki hogy te xy számú kurzust vetted fel ami hétfőn xy időpontben vagy de mivel nem tudtál megjelenni erre jöttél be, felírja a neved és kipipál, jobb esetben nála lesz a hétfői névsor és arra ír be.


Egyébként nem kell megmagyaráznod. Ált. 2 féle tanár van, van aki sz*rik bele hogy a diák mennyit hiányzik meg van az a típus aki húzza a strigulákat és az sem számít neki ha a villamos levágta a fél lábad és amiatt késtél.



Kérdezd meg a többieket mi volt első órán mert akkor szokták mondani mennyi zh lesz meg mikor meg milyen könyvek kellenek, mik a követelmények (hány pont kell hányból a zh-n stb.)

2011. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy ez csak előadás volt. akkor tök mindegy :D Azon nem szokott jelenléti ív lenni. Nem számít semmit h hiányoztál, kérdezd meg a többieket mi volt és kész ennyi...
2011. szept. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!