Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Andragógia, turizmus-vendéglát...

Andragógia, turizmus-vendéglátás, emberi erőforrások vagy humánkineziológia szak?

Figyelt kérdés
Melyikre érné meg jobban jelentkezni? Idegenforgalmi szakmenedzser Okj-s szakmám van már. Ezeket nézegetem, de nem tudok dönteni és csak 3 helyre szeretném beadni a jelentkezésemet! Szerintetek?
2010. dec. 17. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már ilyen OKJ-s szakma van a kezedben, ezen szakirányon , karon ( GVK-on ) haladj tovább, így logikus szerintem. :)


Ne haragudj, hogy offolok, de az idegenforgalmi szakmenedzsert nehéz volt elvégezni, milyen tantárgyaitok voltak? :)

Köszönöm a választ előre is !

2010. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Huh..hát 22kezdtük..3-an végeztük el.De amiatt morzsolódtak le ennyien ,mert nem tudták megcsinálni a szakmai nyelvvizsgát. Végül szerintem többüknek sikerült levizsgázniuk.Tantárgyak: szakmai angol, turizmus rendszere, protokoll, turizmus marketing, idegenvezetés, pénzügy, marketingkommunikáció, jogi alapismeretek, informatika, pszichológia, utazásszervezés, gazdasági ismeretek..hirtelen ennyi ugrik be.. :)

2010. dec. 17. 22:02
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja!Egyébként én nem éreztem nehéznek, még annak ellenére sem, hogy a szakmai nyelvvizsga fele csak másodszorra sikerült. :)
2010. dec. 17. 22:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Az andagógia meg humánkineziológia meg a humán erősen büfészak, de szerintme még a mekibe sem kellenél vele.

Akkor már inkább turizmus...

2010. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ..bár ahogy számoltam idén nem lesz elég pontom turizmusra..két éve felvettek ,de nem tudtam kezdeni. :(
2010. dec. 19. 16:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Én most( vagyis majd júniusba) végzek idegenforgalmi szakmenedzser szakon.és már nem kötelező a szakmai nyelvvizsga,mert ezt eltörölték. szerintem nem vészes simán meg lehet ezt a két évet csinálni!!! persze,ha van az embernek szakmai nyelvvizsgája az csak jó,nem válik hátrányára!! én is majd januárba megyek nyelvvizsgázni.aztán tovább lehet tur-vendéglátás,csak olyan sokan tanulnak már ezen,hogy nem tom megéri e....
2010. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát ez az :D
2010. dec. 21. 14:31
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne a humán irány büfészak -.-
2011. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az emberi erőforrások nem büfészak... közgazdász diplomát ad és kemény gazdasági tárgyak vannak. A különbség a többi gazdasági szaktól, hogy szakirányválasztás után hr-es tárgyak vannak, ennyi. De egy jó diploma. Az más kérdés, hogy hr-esnek el lehet menni sima közgazdász diplomával, pszichológusival, sőt még a jogi is jó lehet, de néhol előírják, hogy hr végzettség kell.
2011. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Most nem azért de lehet kicsit eltájoltad magad a humánkineziológia szaknak köze sincs a "humánerőforráshoz".. Az meg, hogy büfé szak-e.. Hát kb. a tananyag nagyrésze biofizika, biomechanika meg anatómia. Egy-két jegyzetük ugyanaz mint az orvosin szóval minden csak nem büfészak.. Az andragógia azonban tényleg az, a művelődésszervezőből alakult ki ami szerintem egy gimnáziumi érettségi szintjét nem éri el. Olyan vizsgakérdések voltak hogy "milyen színű a könyv?".. Turizmus vendéglátás meg emberi erőforrások meg felkapott szakok, ha olyan sz*rok valóban akkor miért végzik el évente 4000-en?
2011. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!