Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Városmajori gimnázium...

Milyen a Városmajori gimnázium? Mi a véleményetek róla? Oda tényleg sok sznob jár?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 18:01
1 2
 11/20 anonim válasza:
72%
Oda járok és igen, tényleg sok a sznob, de nagyon jófej, vicces emberek járnak oda. A közösség nagyon jó és nem nagyon a pénzed alapján ítélnek meg. Mivel kevés a protekciós, ezért az átlag az okos/nem "leszarom a sulit" gyerek.
2012. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
64%
Szia :) én a városmajorba járok és elég szánalmasnak találom, hogy olyan emberek bélyegzik meg ezt a sulit ilyen jelzőkkel, mint a sznob, akik csupán féltékenyek arra, hogy ők nem kerültek be oda, mert nem elég okosak. a VMG elég kemény suli, és ezért a diákok 60% épp hogy nem sznob, hanem egyszerűen nagyon okos. sznobok minden budai iskolában vannak, szerintem a VMGben sincs több, mint máshol, de akik ide járnak legalább értelmesek, vagy minimum nem tök ostobák. szerintem nagyjából mindenki megtalálja a helyét, nem hinném, hogy rosszabb, mint másik iskolák.
2013. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Igaz, vannak normális, jófej emberek a majorban, de ide tényleg, szignifikánsan több sznob jár, mint a többi budai gimibe, még ha nem is celebcsemeték. De ha jó fejed van, azon kívül, hogy bekerülhetsz, könnyen ki tudod szúrni azokat az embereket, akiknek az orra az eget súrolja, és azokat, akik megérdemlik a barátságodat. Amúgy a tanári kar tényleg nagyon jó, és nem feltétlen részrehajló, és megéri végigdolgozni a gimi éveit, mert az egyetemek és a munkáltatók esetében többet nyom a latban, mint valami nevenincs, jó hangulatú suli.
2013. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Én is a Majorba jártam, ott is végeztem, úgyhogy nem az ismeretlenbe írtam csak, hogy sznob. Egy kicsit tényleg az, de igazából igaza van annak, aki korábban írta: a legtöbb elit gimnáziumnak hasonló a társasága. Amúgy én imádtam, és az a vicces, hogy mindenki, tényleg mindenki megtalálja a saját társaságát. Az atom kockáktól egészen az elvont művészlelkekig mindenkit találsz ott, és többségében tényleg értelmes a diákság. A tanári gárda is kiváló. Jó, egy szó mint száz, én imádtam oda járni. :)
2013. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%
Kicsit sznob, de inkább járok oda, mint valami pesti gimibe.. És amúgy meg kit érdekel? Hol nincsenek sznobok? Attól még jó suli.
2013. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"...inkább járok oda, mint valami pesti gimibe..."


Miért? Pesten sem csak szutyok középiskolák vannak, sőt...

2013. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
42%
Persze, hogy vannak ott is jó gimik, mint ahogy Budán is vannak rosszak. De én akkor sem szívesen járnék Pestre. :)
2013. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%
Én is a VMG-be járok. Remek suli, és szerintem nincs sok protekciós. Sznob sincs több, mint máshol ( végül is nem az kerül be, aki gazdag, hanem az, aki okos ). A tanárok remekek. Nem mondom, hogy hibátlan , de melyik iskolának nincsenek hibái? Szerintem ez egyén kérdése, hogy kinek milyen suli váló.
2014. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Három és fél éve én is a VMG-be járok, ezért szerintem a sok külső belepofázóstól és a "barátomtól, rokonomtól, xy-tól hallottam" valótlan infoktól kicsit jobban belelátok a mindennapokba.


Véleményem szerintem kicsit túlhypeolják az emberek a sulit (mint sok másikat is) ezzel az országos helyezésekkel, ettől függetlenül egy eléggé jó iskola.


Társaságilag, közösségileg nagyon jó iskola, sznobság kapcsán pedig csodákat nem kell várni Budán a XII. kerületben (talán egy picit én is az vagyok :D), de értelemszerűen ez egyáltalán nem domináló tényező az iskolán belül. Másrészt iskolaválasztás szempontjából szerintem az egyik legnagyobb baromság. Ha valaki ez alapján választ sulit, akkor menjen BAZ-megyébe. (Sorry, no offense..)


A tanári gárda véleményem szerint felemás, nagyon-nagyon sok jó tanár volt, akikből azért sok maradt még (általában nyugdíj miatt mennek el), de én belülről egy picit színvonalbeli csökkenést láttam az elmúlt időben, ami most (2014-et írunk) szerintem sikerült visszafordítani.


Diákok nagy része okos, értelmes, de hülyék - mint bárhol máshol az életben - itt is előfordulnak szökőévente.


Összességében szerintem egy jó képességű csemetének ártani nem fog a külsősök által sznobnak titulált suli, ha tanul a diák - és ha még a legjobb tanárokat is kifogja - akkor "tuti siker" :)

2014. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%

Én 4 évig jártam a Majorba, tehát nem a levegőbe beszélek. Sok rosszat el tudnék mondani az iskoláról, de azt nem, hogy "sok a sznob". Ezt a szót a csórók szeretik használni a náluk jobb módú családokra, pedig ne nem ez a jelentése. Ezt mondom úgy, hogy én is egy elég szegény családból származom, legalábbis az átlag budaiakhoz képest. És mégse jutott soha eszembe, hogy lesznobozzam a jómódú osztálytársaimat, akikből kétség kívül akadt egy pár. Mivel ott a legtöbb diák úgyis gazdag családból származik, ez nem alapja semmilyen megkülönböztetésnek. Ha már valami, a külső sokkal többet számít. Láttam álló farkú tanárokat nyálat csorgatni egy-egy formásabb osztálytársnőmre például. De ez mindenhol így van. Nagyképű s***fejek meg mindenhol vannak.


Amúgy tényleg ide járt sok híresség csemetéje, pl. Orbán Viktor legidősebb lánya, és egy híres énekes fia, aki az osztálytársam volt. Nem volt nagyképű, és soha semmilyen előnyben nem részesítette senki, se tanárok, se a többi diák, mert egy legendás zenész fia volt. Soha. Ennyit erről.

2014. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!