Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy germaniszt...

Mit jelent az, hogy germanisztika-szak?

Figyelt kérdés
nem írja a felsőoktatási könyv meg interneten se írja a suli :(
2008. jan. 19. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát én több tonna infót találtam róla

[link]

Debrecenben, veszprénben is van suli

2008. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szia!Én germanisztikán végeztem néhány éve. Német szakot jelent. Debreceni Egyetemre jártam. Németül tanulsz mindent, nyelvészetet, irodalmat, történelmet. Ha jól tudsz németül,legalább középfokon,akkor jó eséllyel indulsz. :-)
2008. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Germán, Germnay(Németország) tehát german|isztika, német.
2008. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ja tudom hogy német szak:) csak mi lehetek vele ha elvégzem.. mindegy.lesz ami lesz:D puszi
2008. szept. 5. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
mondjuk német tanár!! A nyelvszakok általában nyelvtanári képzések. De ha mondjuk maradsz phd-zni, agy kimész külföldre phd-zni, vagy a mastert Németországban csinálod, akkor nem csak tanár hanem mondjuk németekhez kapcsolatos munkát találhatsz. Egy ilyen mellé nem árt más szak is, ha nem tanár akarsz lenni. PL.: idegenvezető. okj. vagy német nemzetiségi óvodapedagógus kiegészítő képzésben meg tudod csinálni az egyetem után ha érdekel. Tolmács:), ehhez is kell szerintem valami kiegészítő tolmácsképzés, de a tolmácsok, ha jók, baromira meg vannak fizetve. Sepcializáció van, pl szakfordító. stb stb.
2009. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és germanisztikára kötelező emelt magyar is az emelt németen kívül??? csak azért kérdezem mert én is erre a szakra szeretnék továbbmenni, de emelt irodalmazni eszem ágában sincs :D
2010. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van Szegeden is ez a szak egyébként

meg Pécsett

2013. júl. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!