Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találok olyan iskolát,...

Hol találok olyan iskolát, amin germanisztika, fordító vagy tolmács szak van, és könnyen be lehet kerülni? Most szeretnék jelentkezni.

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ELTE. ott biztos van germanisztika szak( en is fontolgattam, hogy arra jelentkezem)Nehez bekerulni a bolcsesz szakokra, ide is joval kevesebbet vesznek fel, mint peldaul egy TTK-s szakra.De budapesti vagy videki erdekel?

Nem azt mondom, hogy kifejezetten nehez, de nem konnyu, a legbiztosabb, ha megvan a 400 pontod, es ugye jol sikerult emelt nemet erettsegid van.Viszont ha mar ez megvan, akkor a nyelviszgaert nem kapsz plusz pontot, erre figyelj, mert felesleges mindkettot megcsinalni.(emeltre meg ugyis kapsz egy kozepfoku nylevvizsgat)

nah, szoval ha meg videk, akkor van germanisztika Debrecenben, Szegeden,Pecsett...

meg meg biztos mashelyeken is, de ezek jutottak eszembe(:

sok sikert!

2010. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Germanisztika szak szerintem minden egyetemen van, ahol van BTK. Pannon Egyetemre pl könnyű bekerülni, ahogy hallottam ismerősöktől. (én ide járok, csak magyar-angolra). Fordító és tolmács tudtommal csak mesterképzésben van.
2010. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Budapesten szeretnék egyetemre járni, sajnos még nincs meg az emelt szintű német érettségim, az idén teszem le.
2010. jan. 20. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
én is most germanisztikára készülök.. Pesten még ott a Károli Gáspár Református Egyetem is, oda valamennyivel kevesebb a pontszám, mint ELTE-re :)
2010. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

egyre biztosabb, hogy mind a kettőt meg fogom jelölni, de igazán jó az ELTE lenne.


Utoló válaszoló : idén érettségizel? :)

2010. okt. 20. 07:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó*
2010. okt. 20. 07:08
 7/11 anonim ***** válasza:
2009-ben érettségiztem, de németből majd 2011 májusában fogok emelt szintet csinálni :)
2010. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én 2008-ban és én is 2011 máj. fogok németből és töriből emeltet :)
2010. okt. 20. 17:21
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor te nagyobb esélyekkel indulsz :) én töriből már nem merem bevállalni :D sok sikert ;)
2010. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Neked is sok sikert! :) nagyon szeretnék bekerülni. csak így is félek, hogy nem fog sikerülni.

még van bő fél évünk készülni rá. :)

2010. okt. 21. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!