Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki képzésben...

Gépészmérnöki képzésben melyik a jobb? Szent István Egyetem (Gödöllő), Óbudai Egyetem Bánki kar, vagy kecskemét Gamf?

Figyelt kérdés
Levelezőre szeretnék menni, Bánkin és Gamfon szombatonként vannak órák, Gödöllön kicsit kacifántosabb a szervezés ott hétköznap is van havonta egyszer.
2010. dec. 22. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Gödöllő, alapvetően mezőgazdasági suli, a gépész képzése nulla. A bánkinak nagyon rossz a híre, munkakeresésnél -1000 pont. Kecskemét egy vicc.


Ha gépészetet akarsz tanulni, akkor BME vagy Miskolc.

2010. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom h a BME a legjobb, de mégis a három közül melyik? a Gamf-nak Szolnokon van kihelyezett tagozata, és én Szolnoktól csak 25 km-re lakok vonattal. Bár Kecskemétre jóval nehezebb innen eljutni, 2x kell átszállni.
2010. dec. 22. 22:56
 3/11 Vadmeggy ***** válasza:
62%

Én is a miskolcit vagy a bmet ajánlom... Miért akarsz egy olyan diplomát megszerezni, aminek gyakorlatilag 0 az értéke?

Több tanulással és energiával megéri egy minőségi diplomát szerezni, ugyanis a fizetésedben majd hiányozni fognak azok a százezrek.

2010. dec. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
A három közül tökmindegy. De ezzel az erővel mehetnél bölcsésznek is, pont ugyanannyit érnél vele.
2010. dec. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

A 3 lehetőség közül mindegyik nulla. Valóban nem érdemes egyiket sme választani.

Vagy ha csak azért választanád, mert nem kell tanulni és diplomát kapsz akkor nincs helyed a felsőoktatásban...

2010. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na figyeljetek: a gépész msc szakot a bme, miskolc és gödöllő közösen alakították ki, közösen csinálják. Akkor csak van olyan jó mint a másik kettő.

csak az a baj h levelezőn Gödöllőn hétköznap is vannak órák havonta 2-3 nap és nem tudom h erre egy munkaadó mit szólna, ettől félek a legjobban.

2010. dec. 23. 11:17
 7/11 A kérdező kommentje:
BME nagyon jó, de túl sok az elmélet kevés a gyakorlat. Nehezen állt át egyetemi képzésről bsc-re.
2010. dec. 23. 11:41
 8/11 A kérdező kommentje:
Miskolcra szívesen mennék de nagyon messze van tőlünk, a könnyen elérhetőekre gondoltam, azért nem mindegy h mennyit kell utazni.
2010. dec. 23. 11:43
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

"nem tudom h erre egy munkaadó mit szólna, ettől félek a legjobban."


esetleg kérdezd meg. akár tanulmányi szerződést is köthet veled, fizetheti a tandíjadat, az utazásodat, cserében ott kell dolgoznod egy ideig.

nem tudom mit dolgozol, de lehet, hogy megéri neki.

2010. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

A levelezős oktatást annyira nem ismerem, de a GAMF -on igenis színvonalas oktatás zajlik és sokat kell tanulni..

bárki bármi mást állít jó iskola!


Máshol már írtam a GAMF-ról saját véleményem, ide is bemásolom.


Én a GAMF -ot azért javaslom mert gyakorlatiasabbnak,

ipar, technológia közelibbnek érzem az oktatást, több a gyakorlat. Járjatok utána de információim szerint duális képzés is indul, aminek egy része a Mercedes gyárban történik, másik fele a Főiskolán.


Aki fejlesztőmérnök, kutatómérnök akar lenni egyetemi végzettséggel, vagy a neves egyetemére akar hivatkozni, az választhatja a nagy műszaki egyetemeket és dicsekedhet mekkora tudásra tett ott szert.

Megjegyezném aki főiskolai diplomát szerez az is mehet azt követően MSC képzésre...


Meglátásom szerint az egyetem sokkal elméletibb sokkal nehezebb ... a főiskola gyakorlatiasabb, gyakorlati szemléletűbb szerintem.

A GAMF on például az Informatikai Tanszékhez tartozó Automatizálással foglalkozó hallgatók (és gépészmérnök hallgatók is) tudom, hogy saját maguk kell hogy szereljenek, végezzenek mérési feladatokat, saját kezűleg kell,hogy programozzanak ipari robotokat, mérjenek szenzorok méréstartományát, pneumatikai elemekből szerelnek össze kapcsolásokat, hidraulikus méréseket végezzenek, hibadiagnosztikai mérést (hibakeresést)végeznek. PLC vezérléseket építenek, mérés adatgyűjtő rendszerekkel ismerkednek, ipari képfeldolgozás gyakorlatotokon hálózatba kötött intelligens kamerákkal dolgoznak... ipari információs rendszerekkel, ipari elektronikával ismerkednek... és sorolhatnám..


Elég jól utána jártam ennek a közelmúltban azért is tudom :)


Tehát szerintem elmélet mellett több itt a gyakorlat.

2012. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!