Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit keres egy általános,...

Mennyit keres egy általános, vagy közép iskolai tanár? Főleg tanárok válaszát várom!

Figyelt kérdés

Még 3 évem van érettségiig, és mamám mindig azt mondja, hogy tanuljak, és menjek el valamilyen tanárnak, mert a tanári állás a legjobb, mert az általános iskolai tanárok is 150-160 ezret keresnek.

Szerintem nem. Általános iskolában is voltak tanárok akiket nem szerettem, de soha nem szóltam nekik vissza, osztályfőnököm mindig azt mondta, hogyha lesz annyi diplomám majd mint a tanárnak, akkor vitatkozhatok, de addig nem. Már két éve h elballagtam, és most ahogy visszagondolok, igaza volt. Akiket nem szerettem, annak sem szólok egy rossz szót sem, én sem bántom őt, ő sem bánt engem, így lesz a legjobb. Azoknak a tanároknak is köszönhetem azt akiket nem szerettem, hogy felvettek olyan iskolába ahová szerettem volna.

Most nem vitatkozok egy tanárral sem, mert még nincs diplomám, de ha lesz akkor pedig azért nem vitatkozok velük, mert azt nagyon nagy részben nekik köszönhetem majd, hogy kihozzák belőlem a maximumot.

Én nem irigylem a tanárokat, tanultak X évet, képezték magukat, most minket tanítanak, ha csak heti pl. 25 órájuk van, ott is idegesítik őket a diákok, aztán hazamegy, javítsa a dolgozatokat, és készüljön a következő napi órájára.


Legyenek szívesek azt is leírni, hogy hetente hány órájuk van, és mit tanítanak!


2010. dec. 25. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok tanár, csak iskolai rendszergazda, így sok mindenbe belelátok.

A tanároknak jelen pillanatban - tanított tárgytól függetlenül - heti 22 órája van kötelezően (tehát ha teljes munkaidőben van, akkor ~22 órája kell hogy legyen órarend szerint) ebből jön le esetleg valamilyen tevékenysége miatt órakedvezménye van. És persze előfordulhat, hogy több órája is van, persze ezért túlórapénzt kap.

A tanárok alapfizetése jelenleg kb. 5%-kal több, mint a vele azonos fokú végzettségű közalkalmazottaknak, a kezdő fizetés bruttó 120.000 körül van, az nettóban 85.000-t jelent. Erre jöhet rá még egy-két pótlék, esetleg béren kívüli juttatás (már ahol van, ez már az iskola fenntartójától függ), esetleg jutalom. A tanári képzés rendszere hamarosan változni fog, valószínűleg akkortájt lép majd életbe, amikor te elkezded az egyetemet.

A munka mennyisége nagyban függ az iskolától. Van, ahol lenyomják a napi x órát, és aztán hazamennek, esetleg dolgozatot javítanak, és annyi, van, ahol néha a családra csak éjszaka jut idő. Sok minden függ az iskola fenntartójától, és az iskola pedagógiai programjától, ezek azok a pontok, amik miatt nem lehet általánosítani a tanárok munkáját.

2010. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
történelemtanár vagyok középiskolában, olyan 35 körül van az óraszámom, ez változó. papíron 180 körül keresek ez igaz, viszont ebből 80-90 eket látok csak. A tanár annyi órát vállal el, amennyi van/szeretne, és az órák után kapom a fizetésem. Máshol lehet, hogy a szerződés szerinte havidíjat fizetnek, de az sem lehet túl jó.
2010. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A második válaszoló hány éve tanít???

2010. dec. 25. 19:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

35 óra, azt azért nehezen tudom elképzelni, erre az óraszámra már majdnem még egy embert felvehetnek. És az se igaz, hogy a bruttó fizetésednek csak a fele a nettó.

Én: középiskolában félállásban, most épp heti 12 órával 25 év után kb 90 ezer nettó. Tehát ezt kell kettővel szorozni teljes álláshoz.

Azért ne menj tanárnak, mert a mamád azt mondja, és pláne ne a jó fizetés reményében. A fizetés jóval alacsonyabb, mint a magánszférában, és el se tudsz helyezkedni, mert egyre kevesebb a gyerek.

2010. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!
2010. dec. 25. 20:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én általánosban kezdőként 122-t kapok, ebből kb. 90 kézbe. 40 órás munka, amiből 22-t kell tanítani, de nálunk kitapossák belőlünk a többi órát más formában. Rabszolgamunka, ezért van kevés jó tanár.
2010. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És még a sok embernek jár a szája, hogy milyen jó a tanároknak!!! Tanult főiskolán vagy esetleg egyetemen néhány évet, aztán elmegy tanárnak, 90 ezret kézhez kap, amiből éljen meg, és még örüljön annak a 90 ezernek is. DE! Mo-on ugye csökken a népesség, ha fiatal akkor vállaljon gyereket is, azt nevelje fel stb. stb...


De a sok c.gány meg nem csinál semmit, ők kapják a segélyeket, elmennek DOLGOZNI! közmunkára, ahol támasztják a lapátot, reggel aláírják a műszakot, közbe hazamennek, megfőznek, kitakarítanak... és kapják a 70 ezreket meg a segélyeket, más meg tanult évekig becsületesen, diplomája van, és 90 ezerrel kiszúrják a szemét!!!


Na ez a nagy igazságtalanság!!!!

2010. dec. 25. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyum ált. iskolai tanítónő, ének speces volt főiskolán, úgyhogy éneket meg tánc és drámát tanít, de vmelyik osztályban technikát is xD szeret tanítani nagyon, nagyon sok gyerek szereti is, de azért szokott mesélni hogy mit csinálnak a diákok az iskolában, szal csak ha nagyon jó az idegrendszered, akkor menj tanárnak.. nem mindenki gondolkodik úgy mint Te, hogy nem beszél vissza a tanárnak, meg satöbbi...

117-et kap havonta kézhez, de ebben családi pótlék meg ilyenek is benne vannak.

2010. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

anyum általános iskolai tanár, éneket és matekot tanít, illetve hetedik évfolyamon etikát. ehhez vállal még alsós és felsős énekkart, egy délutánt pedig "felsős tanulószoba" akármivel tölt. (pontos óraszámot sajnos nem tudok mondani, az biztos, hogy ezekkel a plusz dolgokkal van neki éppen meg az óraszáma, illetve talán eggyel több, nem tudom...)

mindenféle ünnepségen részt vesz, felkészíti az énekkart, programot állít össze - elég gyakran kell külső szereplésre is mennie, amit az önkormányzat kér az iskola igazgatóján keresztül (az utóbbi egy hónapban pl. 3 ilyen alkalom volt).

igazgatóhelyettesi vagy tanácsosi fokozata nincs - ez adna egyébként magasabb alapfizetést.

így kb. 110-120 ezret kap havonta. :/


kb. 25 éve tanít, előléptetést, mást nem kapott azóta sem.

szereti a hivatását, szeretné... de azért egy idő után neki sincsenek acélból az idegszálai. legalábbis eléggé padlón van, és ebből mi is részesedünk. :(

2010. dec. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

A 150-160 az mese habbal. Egy átlagos kezdő általános iskolai tanár fizetése bruttó 120-130 ezer között van, attól függ, hogy kapsz-e valamilyen pótlékot (pl. osztályfőnök vagy-e). Ha van túlórád, ez pár ezerrel több is lehet, de a fenntartók nem szeretik a túlórákat. (Szóval a heti 35 óra, meg hogy annyit vállal, amennyit akar, azért nem igaz. A tanár annyit válall, amennyi a törvényileg előírt, 22 óra, meg esetleg 1-2 túlórát. Hiába mész oda az igazgatóhoz, hogy te akarsz még heti 15 órában szakkört, stb. tartani, nem fogja engedni.)

Ez amúgy nettóban, tehát amit kézhez kapsz, olyan 80-90 ezer forint. (Meg esetleg kajajegy, 10 ezer forint körül.)

Én azt mondom, jól gondold meg, a tanári pálya sem fenékig tejfel. Csábító lehet a sok szünet, meg hogy csak heti 22 órát kell letanítani, csak azt senki nem számolja bele, hogy emellett - főleg ha pálykezdő vagy - azokra a tanórákra fel is kell készülni, a dolgozatokat ki kell javítani, ami a közhiedelemmel ellentétben egy gyakorlott tanárnak sem megy villámgyorsan. Mellette van egy rakás papírmunka, meg egy csomó szervezési feladat. Ja, és a legtöbb helyen nem 2 és fél hónap ám a nyári szünet, mert augusztus második felében már javában megy a munka, és júni végén is még vannak munkálatok egy iskolában.

Abban sem reménykedj, hogy olyan nagy tiszteletnek fogsz örvendeni. Attól, mert te tiszteled volt tanáraidat, téged még nem fognak tisztelni. Még ha nincs is kivetnivaló a munkádban, akkor is rengeteg támadásnak leszel kitéve.

Szóval én a helyedben más pályát választanék, vagy ha mégis tanár leszel, ne csak azt vedd számításba, hogy milyen jó lehet órát tartani, meg hogy mennyi szünet van. Mert mindenki csak erről beszél, de a pálya árnyoldalait senki nem hangoztatja.


Én már nem vagyok tanár, de informatika-biológia szakos voltam, meg osztályfőnök, heti 22 órával (meg ugye a rendezvényekre, versenyekre felkészítés, ami nincs benne az óraszámban).

2011. jan. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!