Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt megteheti a tanár egy...

Ezt megteheti a tanár egy általános iskolában?

Figyelt kérdés
matekórán videóztam a telefonommal és egy köcsög oszt-társam beköpött.A tanár elvette a telefonomat.oké.ezt még megis értettem,de óra után odamentem hozzá,hogy visszakérjem és nem adta..azt mondta nem adhatja vissza.NA DE MIÉRT??az az enyém.igaz,hogy nem kellett volna elővennem,de már elvette és többet nem vettem elő.óra után az meg újra az én tulajdonom..nem.?!mért ilyen köcsögök a tanárok? a telefonomban benne van konkrétan az egész életem.ébresztőtől a telefonszámokon át minden.tudom hogy furán hangozhat mivel tinédzser vagyok de akkor is nagyon fontos nekem az a telefon....
2010. máj. 18. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Megteheti.

Egy:benne van a házirendben,hogy a telefonnak a táskában,kikapcsolt állapotban kell lennie.

Kettő:iskolában videofelvételt,fotót csak igazgatói engedéllyel lehet készíteni.

2010. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal,hogy videofelvételt készítettél az órán amin az ő és az osztálytársaid képe hangja is szerepel törvényt sértettél, úgyhogy menj oda mondd meg neki, hogy kitörlöd a felvételt és próbáld meg elkérni. Ne akadj ki igaza van.Te sem örülnél ha mondjuk felraknának youtube-ra vagy máshova egy idióta videót rólad. Ha nem adja menj osztályfőnökhöz.
2010. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mi van a házirendetekben. A miénkben anno benne volt, hogy elvehetik. Volt olyan tanár, aki év elején ki is jelentette, hogy amit ő elvesz, azt nem kapjuk vissza.

De én a helyedben még próbálkoznék visszakérni, esetleg kérd meg a szüleidet, hogy kérjék el.

2010. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Megteheti. IJ
2010. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Megteheti,és ha akarja csak év végén adja vissza!

Amikor én voltam diák még nem volt mobil telefon,de voltak kis videó játékok,walkman készülékek.ha elővettük,elvették,és csak év végén adták vissza.Az órán az órára kell figyelni,és nem telefonnal,mással foglalkozni..

Én az ilyen esetek miatt be is tiltanám az iskolában a mobil telefonokat.

Minek az a suliba?

Az ébresztő óra reggel kell otthon..

A telefonszámok sem fontosak,mert ne az iskolai időben hívjanak,rá érsz akkor telefonálni ha otthon vagy..nem vagy te főorvos,sem politikus,hogy állandóan a telefonon lógjál!

2010. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Igen, megteheti. És kapaszkodj: ROHADTUL meg is érdemled. De kérlek annyira azért figyelj oda órán, hogy ha majd 20 év múlva találkozunk a mekiben, a "3 sajtburger, 2 kóla" jelszóra tudjad miből mennyit kell számolni.
2010. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem vok hülye matekból.4-5ös tanuló vok.Ez egy kivételes alkalom volt és a tanár úgy tudja hogy fotóztam.Amúgy egy (asszem) normális tanár.
2010. máj. 18. 20:27
 8/12 A kérdező kommentje:
tudom hogy az ébresztő reggel kell stb... dehát egésznap elvette ma történt ez az eset és (állítólag) hnap kapom vissza.de hnap reggel is kéne..
2010. máj. 18. 20:30
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem teheti meg, mert más tulajdonát senki nem veheti el (legfeljebb a rendőrség, bíróság), de mivel holnap visszakapod, legalább tanulsz belőle, hiszen neked meg nem volt jogod filmezni. Tartsuk tiszteletben a törvényeket és más emberi jogait, mert csak úgy élhető a világ.
2010. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ma sem kaptam vissza..:S

azt mondta hogy valahova elzárta (?) és hogy majd holnap matekon visszaadja..szerintem ez nagyon nagy szemétség mivel mi van ha (sulin kívűl) valami nagyon nagy szükségem van a telefonomra.és vezetékesünk nincs.ha például nincs itthn senki és félégetek valamit(még ha ennek nincs is sok esélye akkor is..) stb.. akkor nem tudok segítséget hívni mivel:ELVETTE A TELEFONOM!!!:@ szóval..nem értem mért kell napokra elvenni.max.akkor csinálják azt hogy reggel suli elött lekell adni vagy mit bánom én de ez így NEM FAIR!!

2010. máj. 19. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!