Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemmel kapcsolatban...

Egyetemmel kapcsolatban szeretnék kérdezni. (? )

Figyelt kérdés

Szóval, én egy rendes gimibe járok, és ott nincs olyan hogy pl vendéglátásból kell nekünk tanulni. Viszont én ezekből tudnék érettségizni úgy, hogy nekem nem tanítják csak beszerzem az anyagot és elmegyek másik suliba érettségizni belőle? Vagy akkor már eleve szakközépbe kellett volna mennem?

Remélem érthető voltam, köszönöm aki segített.


2010. dec. 30. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal ahhoz hogy érettségizhess egy tárgyból, legalább két évig tanulnod kell. Van valami ilyesmi szabály, ha jól tudom.
2010. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
csak abból érettségizhetsz amit min 2 évig tanultál előtte
2010. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a csudába. mindegy köszönöm :D
2010. dec. 30. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Csak abból érettségizhetsz, amiből teljesítetted a tárgyat (lásd média érettségi, ami ugye egy éves tárgyra épül). Nálunk pl. drámatagozaton csak egy évig volt kémia, de osztályozó vizsga nélkül érettségizhettem belőle, mert a drámatagozat számára kiírt követelményt teljesítettem. Szóval, ha nem volt ilyen tárgyatok, akkor le kell vizsgáznod belőle, különben nem érettségizhetsz.
2010. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még azt megteheted, hogy az adott tananyagból osztályozó vizsgát teszel. Pl. én angolból előrehozottan érettségiztem 11. osztályban, de ehhez a 12.-es anyagból le kellett vizsgáznom előtte.

Már csak azt nem értem, hogy ez miért egyetemmel kapcsolatos kérdés.

2010. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát azért, mert ha leakarok belőle érettségizni, akkor lehet ezzel mennék tovább :) de amúgy lehet van benne valami

amúgy énis így csinálom...11évvégén angol évelején szintemelő

2010. dec. 30. 21:03
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt azt írják, h bármilyen tárgyból lehet érettségizni.

2010. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát igen, lehet, csak akkor hova kell mennem érettségizni? mert hiába mondom hogy ebből szeretnék ha nem ért hozzá senki se :D
2010. dec. 30. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
ELVILEG minden iskola köteles oktatót biztosítani akármiből akarsz érettségizni. és igen úgy van ahogy előttem írták, legalább két teljesített év kell hozzá. vagy úgy hogy két évig jártál órára, vagy pedig osztályozó vizsgát teszel.
2010. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
fuha, már olyan sokmindent írtatok hogy már nemtudom :D nembaj azért köszönöm..
2010. dec. 31. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!