Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemmel kapcsolatban lenne...

Egyetemmel kapcsolatban lenne egy bonyolult kérdésem, remélem valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,a középiskolai végzettségemet és az érettségit szerbiában szereztem meg,19 éves koromban.2005 óta vagyok magyar-szerb kettős állampolgár.Úgy döntöttem,hogy egyetemre szeretnék járni,konkrétan erre a szakra: [link]


Az a problémám,hogy mivel a középiskolában csak 2 évig tanultunk matematikát-a szakközépiskola profiljából adódóan a megszerzett szakmánkon belül nem volt szükség matematikai ismeretekre-a matektudásom egy 10 éves színvonalán sincs.


A fenti linkhez tartozó leírásban azonban matekra utaló jeleket látok.A kérdésem:Lehet-e a matematika mellőzésével elég kreditpontot-(a kreditpontok fogalmával sem vagyok tisztában)-szerezni,hogy képes legyek elvégezni egy ilyen alapképzést,vagy felejtsem el az egészet?Bármit hajlandó vagyok tanulni,ami szükséges,csak ne matek legyen


Mindenki válaszát előre is köszönöm !


2011. aug. 11. 18:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem úszhatod meg. Minden szakon vannak kötelező tárgyak, amiket muszáj elvégezned, különben nem kapsz diplomát. Mivel az alapozó tárgyaknál írja a matekot, feltételezem lesz ilyen kötelező tárgy.

De a kémia s a fizika sem teljesíthető némi matektudás nélkül.


De szerinte emiatt nem kellene feladni. A matekot is be lehet hozni, csak szorgalom meg kitartás kell hozzá.


Esetleg még nézd meg az adott intézmény honlapján, hogy mik a kötelező tárgyak, de szerintem biztos lesz közte matek

2011. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Intenzíven keresem a megoldásokat ezen problémákra,bár ezek a kreditpontok még zavarosak,de válaszod részben felvilágosított.Tehát valóban azt gondolod,hogy 0 matektudást,3 év kiesés után,ilyen idős korban még egyetemre alkalmassá lehet "gyúrni"?
2011. aug. 11. 21:48
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan. Nekem a kémiával volt gondom (középsuliban amíg tanultam hármas voltam belőle), aztán orvosira mentem. Elég sokat kellett szenvedem, de elsőre meglett minden kémiás tárgyam.

Elhatározás kérdése.

2011. aug. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ne becsüld le magad, okosabb vagy egy ötödikesnél! :D


Én sem vagyok egy lángész matekból, ezért mikor egyetemre került, a volt középiskolámba mentem vissza korrepetálásra. Illetve idő közben összeismerkedtem a csoporttársaimmal, és akikkel szorosabb volt a kapcsolatom, ők is segítettek a matekban.


Végül hármasra szigorlatoztam matekból!!!


A többi tárgyhoz szükséges matektudás a szorzás, osztás, egyenletrendezésben kimerül, illetve a deriválás is előjön. Integrálás ritkán.


A kreditpontok pedig a hallgatók tanulmányának "mérésére" szolgálnak. Minden tárgy, amit valaha is fogsz tanulni egyetemen, van egy bizonyos számú kreditpontja. A Nehezebb, fontosabb tárgyaknak több - nekem a matek I. 6 kredit volt - a "könnyebb, nem annyira fontos", tárgyaknak kevesebb.


Az, hogy egy tárgy hány kredites, függ attól is, hogy hány órában tanítják: A matek I.-et például heti 5 órában (3 előadás, 2 gyakorlat) tanultam. A kevesebb kreditet érő tárgyakat jellemzően kevesebb óraszámban is tanítják.


Vannak nulla kredites tárgyak, ezeket teljesíteni kell, nincs mese. Ilyen a tesi, a nyelv.


Ha sikerül levizsgáznod egy tárgyból/megvan a gyakorlati jegyed belőle (ami egyestől különbözik persze, és görbül egy kicsit :D), megszerezted a tárgy kreditjeit. A mintatanterv félévenként 30 kredittel számol (vagyis a félévben tanulandó tárgyak 30 kreditet érnek, ennyit kell megszerezni), +-5 kredit, néha eltér tőle, de ez szaktól is függ.

2011. aug. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Nulla kredites még általában a szakmai gyakorlat is, és a szigorlat is. Legalábbis nekem a matek nulla kredites volt, szidtam is őket, hogy mit meg küszködtem vele, és el sem ismerik a teljesítményt :D.

2011. aug. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nemhogy elvégezni nem sikerülne (valószínűleg), hanem fel sem vehetnek, mert mérnököknek kötelező a matematika érettségi. nekem is van ilyen ismerősöm, így tapasztalatból beszélek (ő szlovákiaia magyar és náluk se kell matekból érettségizni). ő vegyészmérnöknek akart jelentkezni, de nem lehetett. kémia alapszakos lett, mert oda nem volt kötelező a matek. persze azt se bírta így elvégezni, pedig ott minimális matematika tárgy van ellentétben a mérnökivel.
2011. aug. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: Kérlek ha vmit nem tudsz pontosan, ne írj butaságot, mert csak félrevezeted a kérdezőt.

idézet a felvi.hu-ról: " kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy idegen nyelv(9) v. szakmai előkészítő tárgy(7)"


Lehet, hogy a többi mérnök szakon kell a matek, de ez éppen nem olyan. Választhat másik kettőt is a listából, pl. bioszt és kémiát, vagy infót és fizikát...

2011. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

01:34


Jófej vagy,köszönöm a bíztatásod:)


Kérdeznék konkrétan tőled valamit.Jobban belemerülve,a pont ezen a szakon tanulók tapasztalatait olvasgatva azt szűrtem le,hogy az úgynevezett deriválás és integrálás a domináns "témakör".Tegyük fel,hogy egy szót sem értesz mongolul,de mongóliában elítélnek valami miatt,és nincs módod tolmácsot fogadni.De van egy bírósági nyelvre specializálódott mongol-magyar szótárad,amiből annyit eltudsz sajátítani FEJBŐL,ami elegendő ahhoz,hogy kimosd magad.Bár még mindig fogalmad sincs a mongol nyelvről,de egy adott részét fejből tudod,és specifikus területeken,konkrétan a bíróságon alkalmazni tudod.Tudom,hogy nevetséges hasonlat,de ezzel azt akarom mondani,hogy lehetséges-e kemény munkával a kifejezetten egyetemen megkövetelt részét a mateknak alkalmazni,faktikusan "magolással" úgy,hogy egy 13-14 évesnek tanított matematikai függvénnyel sem vagy tisztában?Ki lehet-e ragadni kőkemény részeket a nagy "dzsungelből",vagy előlről kell mindent kezdeni?:)


Tudom,hogy brutális dolgok a mérnöki szakok,de értéket adnak,szemben egy "büfészakkal":)

2011. aug. 12. 15:21
 9/16 A kérdező kommentje:

08:08 és 10:25


Ti milyen egyetemre jártok?

2011. aug. 12. 15:22
 10/16 anonim ***** válasza:

10:25-ös vagyok. Én speciel orvosira.


Egyébként tudom, hogy nem hozzám szólt a kérdés, de:

Sajnos a matek nem ilyen. Az alapokat muszáj lenne átnézned ahhoz, hogy a bonyolultabb dolgokat megértsd. Persze nem azt mondom, hogy minden előbbi tananyagot tudni kell, de azt mindenképpen, ami ráépül.

De ez csak az én véleményem.

De mint mondtam, szerintem kár emiatt feladni. Meg kell próbálni és kész.

2011. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!