Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyan egyetemi szakot keresek...

Olyan egyetemi szakot keresek ami levelezős vagy esetleg estis és államilag támogatott? Főleg a Corvinus érdekelne! Főleg közgáz, stb. szakok!

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
nézd meg a felvi-hut, de nagyon kevés olyan szak van, ami levelezős vagy esti és állami, mellesleg ilyen nagyobb egyetemek, mint az elte és corvinus ott nincs állami levelezőn költségtérítéses az van, , amugy meg a pontok szempontjából vagy kb ugyanannyi a pont levelező államira, mint nappalira, vagy esetleg több
2011. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen! De nekem azért kéne levelezős vagy estis hogy azért ne dögöljek éhen miközben tanulok! Mivel 6 éves egy szak igy maximum csak 27 éves koromban kezdhetek el majd dolgozni! És ha már megyek egyetemre akkor olyanra szeretnék menni amivel érek is valamit.
2011. jan. 1. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem attól függ, hogy van-e levelező stb. hogy mekkora az egyetem, hanem a budapesti egyetemeken egyszerűen nem szokás (persze kivétel van).


Levelezőre érdemes menni, ha dolgozni szeretnél mellette. Szóval még az sem feltétlen gond, ha nem Budapesten van. A felvi.hu-n utána kell nézni, hogy mi a felhozatal, mert évről-évre változik.

2011. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én pont azért tanultam szinte egész életemben hogy ne kelljen az egyetemért fizetni! El is értem 455 pontot! Szóval tulajdonképpen akármelyikre mehetnék!


Más szóval az a lényeg hogy ostoba az aki tanul mert igyis-ugyis fizetni kell az egyetemért ha akar ha nem. Mivel a legtöbb egyetemen 200 pont körül vannak a szakok fizetősőn(kettes érettségi) az államilag támogatott meg 400 fölött. És aki info szakra megy pl. ott nincs levelezős az minden nap 5-6-7 óra az mellet senki nem tud dolgozni és az is 6 éves!

2011. jan. 2. 14:25
 5/6 fhenrir ***** válasza:
Nézd meg előre a mintatantervet, ha úgy állítod össze az órarended, hogy a hét első három napján letudod az órákat, csütörtökön és pénteken simán elvállalhatsz valami melót. Másrészt ha nem találsz jobbfajta levelezőst, menj el nappalira és tanulj jól. Ha nagyon jól tanulsz (ami nem több idő, mint ha tanulás mellett még dolgoznál is) akkor ösztöndíjakból összejöhet elég szép összeg, csak meg kell pályázni. Általában ilyenek vannak: tanulmányi, szociális, kari, egyetemi, köztársasági, bursa hungarica. Ebből a karihoz, az egyetemihez és a köztársaságihoz jól kell tanulni (mondjuk 4 egészes átlag felett) és érdemes valami speckó tudományos munkát vagy közösségi dolgot is vállalni. Van olyan ismerősöm (BME) akinek minimálbérnél több jön össze így, és nem is szakad meg, csak rendszeresen tanul. Sok sikert
2011. jan. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hello!

Köszönöm a válaszod!

Én mondjuk ugy lvastam, hogy kb. 30 esetleg 40 ezer forint jön össze minden támogatással FÉLÉVENTE!

De reméljük neked van igazad!

Na mind1.

Idén napplaira megyek azt majd legfeljebb átmegyek estire vagy levelezősre!

2011. jan. 4. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!