Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem gazdaságtudom...

Miskolci Egyetem gazdaságtudományi kar. Vélemények?

Figyelt kérdés

Általánosan a karról alkotott kép is érdekelne. A karon belül pedig a következő szakok: pénzügyszámvitel, nemzetközi gazdálkodás és a gazdasági és menedzsment szakok érdekelnének. Melyik szakot ajánlanátok? Melyikkel lehet jól/jobban elhelyezkedni. (erősségem a matek, és a nyelv)

Köszönöm előre is!


2011. jan. 2. 10:54
 1/9 anonim válasza:

Szió!


Gondolom, mostanra már túl vagy a választáson :) Végül mi mellett döntöttél? Én most leszek másodéves Gazdálkodás és menedzsment szakon.

Mindenkinek egyéni, hogy melyiket szereti jobban, én a sajátomról tényleg jókat tudok mondani, szeretem, vannak ugyan olyan tanárok, akik nem feltétlen szerettetik meg a saját tárgyukat a diákokkal, de ezeket eddig mindhárom szaknak tanulnia kellett :)


A pénzügy-számvitel szakirányon a pénzügy az egyik leghúzósabb rész, azt nekünk is kellett tanulni, az egyik olyan tárgy, amiből rengeteg CV-s lesz jövőre. Az elhelyezkedéssel kapcsolatos vélemények vegyesek, de ha szeretsz egy irodában akár magányosan kuksolni, és jól tűröd a monoton munkát, akkor nincs ezzel semmi baj.

A Nemzetközi inkább azoknak való, akik külföldön szeretnének dolgozni majd, főleg EU-s országokban. A tantervben is nagyon sok, a Világ és a különböző régiók gazdaságával foglalkozó tárgy van. Itt valóban szükséges az erős nyelvtudás, és két nyelvvizsga kell a diplomához. Nyelvet az egyetemen is tanulhatsz, de pl. az angollal vigyázni kell, ritka, hogy jó csoportot (pontosabban jó tanárt...) tudsz kifogni.

A Gazdálkodás és menedzsment adta lehetőségek elég széles palettán mozognak, sok mindenbe belekóstól, és az elhelyezkedésed főleg attól függ majd, milyen szakirányra mész. De ugye alapvetően menedzserek, vállalatvezetők stb. kerülnek ki a szakról.

A matematikára mindhárom szakon szükséged lesz, a gazdaságmatematika I-II kötelező mindegyiken, és a II a második félév leghúzósabb tárgya, ha úgy vesszük. Itt bőven kevés a nagyon jó emelt szintű matematika tudás. Valamint Gazdálkodás és menedzsment szakon lesz még jópár számolós óránk is, valamint ha jól tudom, azért a pénzügyeseknek is.


Ha bármi kérdésed lenne még, felkereshetsz nyugodtan, adok akár mail vagy msn címet, ha gondolod :)

2011. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pénzügy mellett döntöttem, majd felmerült h BCE vagy ME, de végül ME lett. Szóval szeptembertől én is belekóstolhatok a dolgokba =)
2011. júl. 24. 21:18
 3/9 anonim válasza:
Na, gratulálok a felvételedhez :) Ha bármi kérdésed lenne, keress meg nyugodtan, szívesen segítek :)
2011. aug. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező ! Milyen az ME-GTK? :)
2011. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon jól érzem magam itt, és nem bántam meg, hogy nem mentem Pestre. Tanulni nem árt, mint bármely más egyetemen, főleg ha jó jegyet szeretnél, vannak tárgyak, amik sokaknak nehézséget okoznak pl matek és mikro,de hát ez van mindenhol nem csak itt :) A közösség is nagyon jó, a felsőbbévesek is rendesek, anyaggal, régi zh-kal, vizsgasorokkal is segítenek. Eleve az egyetem hangulata, hagyományok is tetszenek, a gólyatáborral kezdve, ami nagy élmény volt, nagyon jól éreztem magam, és valóban nem csak a piálásról szólt, hanem ismerkedés és ehhez hasonlóak, ezután jöttek a balekoktatások, vizsga, keresztelő, és a szakestélyek. Persze van, akinek ez lehet nem tetszik, és pl a hagyomány részében nem akar részt venni, ez mindenkinek saját döntése. A tanárok többsége is segítőkész, hallgatóbarát, el lehet velük teljesen közvetlenül bármilyen témáról beszélgetni. Szóval én nem bánom a döntésem.
2011. dec. 27. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Örülök akkor, hogy jól választottál. :) Ezt jelölted be első helyre is? Milyen szakon vagy? (:

Gazd.matek, Mikro-makroökonómia nagyon gyilkos? Én gazdmen.-re jelentkeznék, ha mernék kockáztatni.

2011. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen ezt volt az első helyen. Pénügyes vagyok. Mivel elsőéves vagyok, ezért makrohoz még nem volt szerencsém, de a matek és a mikro is teljesíthető sztem. Ha nem erősséged a matek, akkor neki kell feküdni rendesen és begyakorolni a feladatok a zh-kra, mert ha nem sikerül, akkor vizsgaidőszakban gyakjegypótra kell menni, azt viszont jóval nehezebb teljesíteni, de mint említettem ezek a tárgyak mindenhol vannak gazdászképzésnél :) Mikrot pedig ha németből vagy angolból jó vagy ajánlom idegen nyelven felvenni :)

Milyen egyéb szak/kar/egyetem között vacillálsz?

2011. dec. 28. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Hmm... figyelj. 3 opcióm volt és van kilátásban.

1.) turizmus-vendéglátás, középiskolában vendéglátás-idegenforgalmi szakmacsoportban tanultam, mindig is érdekelt, ebből is érettségizem emelt szinten.

Probléma vele, hogy lenézik, büfészaknak gondolják rengetegen a közgazdász képzések közül.

2.) kereskedelem-marketing, az elmúlt két évemben ezt tanultam, tanáraim szerint marketinges agyam van, de alapdiplomaként nem jó szerintük.

3.) gazdálkodási és menedzsment, utánaolvastam, kértem szaktanárok tanácsát, szerintük ez a 2. legerősebb közgazdász képzés a pénzügy-számvitel mellett, amit megéri megpróbálni, csak tartok nagyon a matektól, de tudom ez mindhárom esetben lenne.


Hogy Hol? Ami között gondolkodom az a

BGF-PSZK-BP,

SZIE-GTK, és az

ME-GTK, ezért is érdekelt a véleményed :), mert úgy olvastam, hogy Miskolcon is jó a közgazdász képzés, de a közelemben van a DE-KTK is, így tehát 4 között gondolkodom. :)

2011. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én is hasonló jellegű középiskolába jártam, idegenforgalmat tanultam, majd utazásügyintéző szakmát csináltam meg érettségi után. a turizmust őszintén szólva én sem igazán javasolnám,a másik 2 szakma jóval többet ér sztem (hisz hazánk nincs olyan nagy turizmusa sem pl, feltéve ha itthon akarsz később elhelyezkedni), persze vannak más gazdász szakok amik még jók, nemzetközi gazd,pénzügy,de érdeklődési kör kérdése.

igen, matek valóban van mindegyik gazdász képzésen, ezt nem lehet elkerülni.

egyetemekről sokat nem tudok mondani, hiszen csak a MEvel kapcsolatban vannak tapasztalataim, amit le is írtam, de ugyebár a BGF-nek is megvan a maga hírneve, h manapság mekkora háttérrel, azt nem tudom, de másik 2ről viszont semmit nem tudok, h milyen. szie-re jár egy ismerősöm, h melyik gazdász szakra, az nem jut most eszembe, viszont az elég kicsi egyetem a többihez képest, zártabb kör, kevesebb lehetőség, akár szórakozás terén is, a másik 3 egyetem ilyen téren is kedvező helyen van. majd írd meg ha sikerült döntened :)

2012. jan. 2. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!