Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem dönthetünk mi,...

Miért nem dönthetünk mi, diákok, akik ott tanulunk arról, hogy megmaradjon az iskolánk neve? (Földes Ferenc Gimnázium)

Figyelt kérdés

Azért jelentkeztünk a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumba,mert ebben az iskolában szeretnénk leérettségizni,és nem pedig egy Széchényiben.Minek kell megváltoztatni a nevét?Inkább azzal törődnének ezek a nagyon okos emberek,h legyen papír benne,meg festékpatron meg stb. mert a dolgozatunkhoz is nekünk kell papírt hozni!(nem arról van szó h nem bírok behozni papírt,de ez szerintem fontosabb kérdés).Én is sok diáktársammal együtt nem egy Széchényiben akarunk érettségizni,amiből baromi sok van az országban.A Földes a Földes nevével híres.Azért a diákok véleményét is kikérhetnék,mert nem a nagyokos névváltoztatók járnak oda,hanem MI!


[link]


2011. szept. 20. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Gimibe jársz és Széchenyi István (mert itt most róla van szó, nem az apjáról gr. SzéchÉnyi Ferencről) nevének leírása kétszer is gondot okoz? :)

Szerinted Széchenyi örülne neki, hogy te az ő megkérdezése nélkül megváltoztatod a nevét? :)


Ha pedig úgy gondolod, hogy attól jobb vagy rosszabb lesz az iskolád, hogy mi lesz az érettségi pecséten, vagy úgy gondolod, hogy ettől jobban vagy rosszabbul fogsz tanulni, akkor megint azt kell gondolnom, hogy kicsit éretlen a személyiséged.


Nagy divat most az átnevezés. És valóban vannak fontosabb problémák is... De ettől maga az intézmény és az oktatási szint nem fog változni.

2011. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van,tényleg béna vagyok h még a nevét sem tudom leírni rendesen,oké.Elnézést érte.

De azért a szavazáson is látszik(amit linkeltem)hogy arra,hogy megmaradjon a Földes neve azért sokkal többen szavaztak.Jó lenne,ha fgyelnék ezeket a szavazásokat,meg a kommenteket.

2011. szept. 20. 12:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom legalábbis sejtem h milyen rossz érzés. De gondold el a párom helyzetét.Anyukája 4 és ő 6 évig járt egy pesti suliba. Velem ott jött össze. Sok emlék fűzi ahhoz a sulihoz. Bezárták az iskolát ill összevonták egy másikkal. A nagy riválisukkal.... S nem egy iskolát zártak be... De úgy hogy elötte évben újitották fel,s összevonták a másik sulival amit elköltöztettek egy másik épületbe hogy felújítsák...

Sőt ha belegondolok anyum iskoláját is összevonták egy másikkal,majd az eredeti suliját átnevezték. Bem Józsefről lett Raoul Wallenberg... 26L

2011. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az én általános iskolám is összevonták egy másikkal még évekkel ezelőtt:( De mi továbbra is Vörösmartynak szólítottuk és ezt a nevet is írtuk mindenhova :)
2011. szept. 20. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészen elképesztő, de a politikusok előtt nincs akadály, és nem nagyon érdekli őket az ilyesmi. Szerintem nem volna szabad egy ilyen híres és országosan elismert iskola nevét megváltoztatni, főleg nem külső kezdeményezésre, viszont most olyan időket élünk, hogy ha a hatalmon levők ezt kitalálják, akkor gyorsan és ellentmondást nem tűrve meg is fogják csinálni, mert megtehetik. Az alkotmányt is szíre-szóra pofozgatják, az iskolák szellemiségéből meg szemmel láthatóan semmit nem értenek.
2011. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy Facebookon most irkálják hogy holnap aki tud,az jöjjön Földespólóba vagy viselje a Földes nyakkendőt,ezzel is tiltakozva :D
2011. szept. 20. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Ráadásul annyi "Széchenyi" nevű iskola van már

De komolyan

2014. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!