Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak kevés hasznos...

Miért csak kevés hasznos dolgot tanulunk az iskolában?!

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, kis csíra nulladikos, de év vége felé már a hajamat téptem.

A tanárok szerint nem vagyok hülye, sőt, de a sok feleslegesnek érződő, számonkért hülyeség miatt inkább azt érzem, hogy szakközépbe kellene mennem....


2011. júl. 21. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
a magyar oktatás nagyon jónak tartja magát világszinten, pedig egy nagy rahedli sz@r.. jobb helyeken, például a US-ben sokkal inkább az életre nevelnek, nem ugy mint Mo-on.. és a magyar diákok többsége igenis hülye!
2011. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát lehet, hogy az US-ban az életre nevelnek, de nagyon gáz a műveltségi szintjük.

a világ más részeiről nagyon keveset tudnak azt is hibásan

az amerikai lakosság 60%-a nem ismeri az írott betűt csak a nyomtatottat, szóval ott is vannak problémák

azért kell ennyi felesleges dolgot tudnunk, mert nem vagyunk nagyhatalom, mindenről tudnunk kell, mindent ismernünk kell a kis országok átka

ha anno vezetőink tökösebbek lettek volna és jobb államférfiak akkor most kb 40-szer ekkora területet birtokolhatnánk és lehetnénk mi is olyan degeneráltak, mint az amerikaiak

2011. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát azért gimiben nincs olyan szintű óriási tananyag, hogy ne lehetne megtanulni kis energiabefektetéssel. Már ha tényleg nem vagy hülye, de biztos nem. :)

Viszont utána, ha tovább szeretnél tanulni, biztos, hogy találsz olyan helyet, ahol azt tanítják, ami érdekel, az pedig már érdekes lesz és nem felesleges. Csak jól kell választani. Bár addig még van sok éved, de az jobb lesz hidd el, addig meg élvezd ki a gimit.

2011. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az iskolában az általános műveltséget illetve a szakma alapjait tanulhatod meg, az élet meg a tapasztalatot és a gyakorlatot adja. Ez így működik!
2011. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pár éve voltam nemzetközi versenyen és láttam az USA középiskolások állítólagos alacsony műveltségét. Kémiából indultunk. Magyar diákként hatalmas elméleti tudással, komoly számolásos gyakorlattal mentünk ki. Aki nyert, az mesterséges víruselőállítással nyert. Tehát hiába kritizáljuk, a mi országon belüli csúcsteljesítményünk nem ért semmit. Sem elméletben, sem szakterületi műveltségben, sem gyakorlati dolgokban nem közelítettük meg az USA-t. Japánok, indiaiak is lehagyták a mi állítólag olyan fejlett oktatásunkat. Nem hibáztatom a magyar rendszert, de tényleg eleve esélytelenek és nevetségesek voltunk.
2011. júl. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hibaztasd nyugodtan a rendszert, mert ez így van
2011. júl. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!