Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magántanulói kérelem?!

Magántanulói kérelem?!

Figyelt kérdés

Láttam már pár témát ezzel kapcsolatban, de mindenki mást ír.


1. Valaki azt mondja, hogy csak betegségre, sportra hivatkozva lehet kérelmet benyújtani.


2. Mások azt mondják,hogy ez csak a szülő és a gyerek döntése. Ha ők úgy akarják, hogy a kölyök magántanuló legyen akkor az igazgató köteles elfogadni.


Akkor hogy is van ez?


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. jan. 9. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nekem annyi személyes tapasztalatom van a témában, hogy az egyik évfolyamtársamnak súlyos viselkedészavarai vannak, és ezért magántanuló. Bár gyanítom, hogy erre maga az iskola kötelezte rá, mert egyszerűen veszélyeztette a társai testi épségét...
2011. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Igazából ezzel azt akartam mondani, hogy lehetséges, hogy lehet kérvényeznie a szülőnek a dolgot, amennyiben a gyereknek pszichés problémái vannak, de lehet, hogy erről kellene igazolás is, vagy nem tudom.
2011. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha valami betegséged van, akkor nyílván kell róla valami igazolás, hogy tényleg az vagy-e. De a kérdés az hogy a szülő kérvényezheti-e, hogy a gyerek a saját felelősségére otthon tanulhasson?!
2011. jan. 9. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

A gyerek max. a szülő felelősségére tanulhat otthon, a sajátjára nem.

Nem hiszem, hogy egy teljesen normális, pszichés vagy tanulási zavarokkal nem küzdő, a közösségbe beilleszkedni tudó gyereket csak úgy hagynak, hogy magántanuló lehessen. Ez nem szülői döntés kérdése akkor, ha semmi különösebb indok nincs rá.

Nézd meg ezt az oldalt pl.

[link]


Itt is azokat sorolják fel, hogy sportegyesületi, kórházi, SNI-ről szakorvosi igazolás kell.

2011. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket énis olvastam. Viszont az oktatási hivatal honlapján le van írva, hogy a szülő felelősségére magántanuló lehet a gyerek. Így értettem az előző hsz-ben is. De sok helyen meg teljesen mást olvasok. Ezért nem értem most, hogy mi is a helyzet.
2011. jan. 12. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igenis BÁRKI lehet magántanuló ha a szülő ezt kéri.

Nem kell hozzá semmi különleges indok.


A tankötelezettség 2 féle módon teljesíthető

1:Iskolába járással

2:Magántanulóként (a szülő kérésére)


Az eljárás menete:


A szülő írásban beadja a kérvényt az iskola igazgatójának.

Az igazgatónak ezt tudomásul KELL venni, hogy a szülő ezt akarja és tovább KELL küldenie 3 napon belül a kérvényt a területileg illetékes jegyzőnek.

Ha a jegyző és a gyermekvédelmi hivatal nem tud olyan okot ami miatt fennállna a veszélye annak, hogy a gyerek így nem fogja teljesíteni a tankötelezettségét,akkor a jegyző 15 napon belül elküldi a választ egyrészt a kérvényező szülőnek,másrészt az adott iskola igazgatójának is.

Ha a jegyző (esetleg) elutasítaná a kérvényt akkor ezzel az "elutasító határozattal" már be lehet menni az Oktatási Jogok Biztosának hivatalába és ők elintézik.


Tehát a lényeg: Az úgynevezett "különleges" indok nem az engedély megadásához kell hanem a megtagadáshoz! Ha ilyen nincs, akkor NEM tagadhatja meg senki!


Az iskola igazgatójának mielőtt továbbküldi a kérvényt a jegyzőnek, természetesen joga van véleményt írni arról, hogy ő egyetért-e ezzel vagy sem, de dönteni NEM Ő DÖNT!


A gyermek oktatásáról gondoskodni és dönteni elsősorban a szülő joga és felelőssége.


Ha megkapták az engedélyt, onnan kezdve a szülő felelőssége, hogy gondoskodjon a gyerek taníttatásáról és, hogy félévenként a gyerek megjelenjen a vizsgákon.

2011. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!