Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a NYME andragógia szak...

Milyen a NYME andragógia szak Szombathelyen? Illetve maga az egyetem ott?

Figyelt kérdés

Aki más szakra jár, annak is érdekel a véleménye, tapasztalata.

Leginkább hogy jó-e itt ez a képzés, de ne tartsatok magatokban semmilyen infót, hallgatói élet, a város, stb, mind érdekelne. :) Helyileg ez a város tűnik a legszimpibbnek, de a színvonalról nem sokat tudok.


2011. jan. 12. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
amint a munkáltató meghallja azt, hogy NYME, a szokásos felelet: "Köszönjük, majd értesítjük"
2011. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezért igazán kár volt fáradnod...

Nem gondolod te sem komolyan, ezzel most azt állítod, hogy az összes eddigi Nyugat-magyarországi Egyetemen végzett nem kapott munkát, soha.

Mindegy, ám legyen, ha alátámasztod nekem valamivel ezt, h ennyire le van nézve, akkor nem oda adom be elsőnek a jelentkezésemet. ;)

2011. jan. 12. 14:39
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
tényleg nem top egyetem, de azért nem vészes. én is itt nyomom a természettudományi karon. viszont andragógiát felesleges tanulnod, mert semmire se mész vele. ha van valami konkrét kérdésed a suliról vagy a városról kérdezz nyugodtan. bár mondom, és TTMK-s vagyok...
2011. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első.

Ehhez párosul az is hogy Andragógia diplomája van? Óh, köszönjük...

2011. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ez a legerősebb, de ez van viszonylag közel, és azért annyira nem tré sztem, mint ahogy most itt írták. Szimpi még a PTE is, csak messze van.

Köszi azért.


A szakról meg: én ezt választottam, célirányosan. Az emberek többsége azt sem tudja mit takar-hiszen 2009-ben voltak először végzősök innen- és hol tud elhelyezkedni vele. Tudom h sokan rossz véleménnyel vannak róla( nem tudom miért?), h büfészak stb, azt is h nehéz az elhelyezkedés, de én tudom melyik területen szeretnék vele elhelyezkedni. Lehet h igazuk van, akik azt mondják h nincs értelme. Viszont hülye lennék idegenek véleménye miatt feladni azt, amit szeretnék!

Kedvencem mikor ismerősöm kérdezte, h hova fogok jelentkezni, mondom andragógia.

-Óó, nekem egyik ismerősöm azt mondta h az büfészak. És amúgy mi az, mert én nem tudom(!)... HA nem tudja mi az akkor azt se tudja már h sz@r-e vagy éppen nem.

Most végzek majd egy másik szakmával amúgy, szóval ha nem jönne be, marad ez.


2.: A város és a közösség érdekelne. Szeretsz ott tanulni/ élni?

2011. jan. 12. 15:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, nekem ismerősöm jár andragógiára, és őszintén megmondom igazolja az adragógiával kapcsolatos "sztereotípiákat"...

Kérdeztem tőle, hogy mi leszel ha végeztél? Hátt, nem tudom még, ami biztos, hogy andragógus. Oké, és hol tudsz majd vele elhelyezkedni? Hát, még nem tudom, majd kiderül. És mivel foglalkozik egyáltalán az andragógius? Háát, azt most hoszú lenne így elmondani...


Ezt csak tetézte egy videó, ahol egy egyetem a saját hallgatóit kérdezte az andragógián. Az istennek nem találom, de ha megtalálom belinkelem.

Kérdezi a riporter: Te miért választottad ezt a szakot? Kínos mosoly, oldalra tekintgetés: hát, könnyű szaknak gondoltam, könnyű diplomának.

Odafordul a másikhoz: te miért jöttél erre a szakra? Hát, nem akartam matekot tanulni.

Következő kérdés: És mivel foglalkozik egy végzett andragógus?

Egyiknél kínos mosoly, elpirulás volt a válasz, másik meg dadogott valami oktatást, utána felnőtteket végül varázsolt valamit hogy játszik felnőttekkel, meg tanítja őket.


Hát ne haragudj, ez a színvonal kb jellemzi az andragógiát, engem ez meggyőzött a büfészak besorolásáról. Főleg a videó, mert nem lejárató videó volt, a saját egyetemük a saját diákjaikról készítették!!


Nálunk, mérnöki szakon is volt aki azt mondta azért jött ide, mert a padtársa is ezt jelölte be. Ok, hülyék mindenhol vannak, de őket kirostálták bőven 1 év alatt. 2 szűrő volt eddig, a 300-ból ittvan 120 ember. És abból végezni fog egy 100 ember maximum. A többi lemorzsolódik. Így megy ez egy komoly mérnöki szakon, viszont itt akárkit megállítasz a szakról kérdezve el fogja neked kánálni miért jött ide, mivel foglalkozik most mi lesz belőle, és úgy 40% már cégnevet is mond mint kitűzött és elérhető álom! Mert keresett szakmát tanulunk, és lényegében már most végzés előtt meg tudom mondani neked, hogy hol fogok dolgozni. Mert kellünk mert erős a diplománk értéke, és emellett hiányszakma amit tanulok.


Nekem erős a kontraszt a pirulós-dadogós andragógusokkal szemben, ne haragudj, de nehéz eltántorítani.

És ezt nem bántásnak írtam, csak válaszként a kérdésedre.

2011. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

15 44: Igen, tudom, mit mondasz, és részben igazad van.

:D Szomorú, de ezen röhögnöm kell nekem is.Már h van ilyen. Másrészt meg sírni tudnék, hogy kerülnek be ilyenek felsőoktatásba?!

Pont ezek miatt az IQ fighter típusú egyének miatt van az egész lenézve...

Amúgy ezt is akartam írni én is, h olyanok is akadnak, akik odajárnak és az sem tudja mit tanul, mi az, hol fog vele dolgozni stb. Hát ez gáz, most mit mondjak...


Tőlem ahányszor kérdezték, és mondom h andragógia, mindig az 1. kérdés mi az 2. Hol lehet vele elhelyezkedni. És én minden alkalommal elmagyaráztam- na nem a fent említett formulában...


De én tudok ezekre a kérdésekre válaszolni, azt is tudom, melyik szakiránya érdekel, és azt is tudom, h melyikkel milyen területen lehet elhelyezkedni, szóval célirányosan haladok, és nem azért akarok rá jelentkezni, mert hű, de jól hangzik.


Nem bántódtam meg, nem engem minősítettél. És hülyék tényleg mindenhol vannak.

2011. jan. 12. 16:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok: nem rossz a suli. én is egy nagyobbról jöttem át ide. jobban tetszik. sokat számít, hogy itt a tanároknak is érdekük, hogy sikerüljön a szükséges tudást elsajátítanod, míg a nagyon nagy egyetemeken csak egy neptunkód vagy a a sokezerből. például ott úgy tanultunk analízis elméletet, hogy 300 diák volt egy hatalmas előadóban, most meg vagyunk 8an. szinte olyan, mint ha magánóra lenne. :-D ráadásul arányaiban nézve sokkal több a magas tudományos fokozatú oktató, nem ilyen tanársegédek tartják az órák felét. aki komolyan veszi az innen is kikerülhet szinvonalas tudással, bár azt se tagadom, hogy kettessel átcsúszni itt sokkal könnyebb.


a város az olyan kisváros a nagyvárosok közt. :-)

van minden, de még sincs tömeg. viszont a koleszok überszarok.

2011. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. jan. 12. 20:24
 10/14 hhbb válasza:

Hello!


Bár én nem vagyok nő, mégis erre a szakra jelentkeztem és Szombathelyre.

Konkrét indokokat nem hoztak az emberek, de engem is inkább lebeszéltek volna erről.

Majd kiderül milyen lesz.

Nem tudom, most szeptemberben kezdenél-e, de ha igen, és hogyha felvennének engem valamilyen csoda folytán, akkor akár még szaktársak is lehetünk.

2011. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!