Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom már sokszor írtam de...

Tudom már sokszor írtam de novemberbe töltöttem a 18-at és azt mondják hogy még tanköteles vagyok 08.31-ig? Ott lehet valami módon hagyni most a sulit külföldre mennék ezért nagyon fontos!

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen már sokszor írtad, és sokadjára is elmondjuk, hogy mivel ebben a tanévben töltötted be a 18-at ebben a tanévben még tanköteles vagy.

Ez akkor is így lesz ha még 5x megkérdezed.

2011. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És mi a következmény, ha nem jár be?
2011. jan. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előveszik a szülőket már nagyon hamar nem csak 15 óra hiányzás után. Családi pótlék, egyéb családi juttatások ugranak, gyermekvédele kiszell a lakásra, stb. Nem játék.
2011. jan. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Előveszik a szülőket"

Jogilag lehetetlen, hiszen szülőket nem lehet elővenni, legfeljebb gondviselőt, gondviselője pedig nincs egy nagykorúnak. (Kivéve ha a bíróság úgy határozott, de egy átlagos esetben nincs ilyen.)


"Családi pótlék, egyéb családi juttatások ugranak"

Ez nyilván simán lehetséges, hiszen a szülők továbbra is a gyerek után kapják ezeket a juttatásokat, de ehhez elég sokat kell hiányozni.


"gyermekvédele kiszell a lakásra"

Megint csak önellentmondás, hiszen a gyermekvédelem nyilván csak gyermekek esetében jár el, egy nagykorú pedig nem gyermek.


Tehát ilyenkor mi van? Kiszabják a büntetést a tanulóra? Ő meg nem fogja tudni fizetni, és be sem lehet hajtani rajta, mert nincs vagyona. Vagyis elzárás és közmunka? Nevetséges, hogy itt tartanak a törvényeink, hogy egy 18 évest tűzzel-vassal kötelezik az iskolába járásra.


(Én már az egész igazolatlan-dologgal nem értek egyet. Aki lóg egy tanévben 5-10 órát, az milyen alapon kap jegyzői értesítést, meg pénzbírságot, egyéb büntetést? Lehet, hogy közben kitűnő tanuló, és semmi más gond nincs vele. És a szülőt, aki erről általában nem is tud, őt milyen alapon büntetik? Persze, azon az alapon, hogy ő a gyerekéért a felelős, de ez nevetséges, 14 éven felüliért, aki esetleg több kilométerre jár iskolába, nem lehet 100%-os felelősséget vállalni. Kicsit változtatni kéne a felfogáson, bár úgy érzem, Hoffmann Rózsával ez nagyon nem fog menni...)

2011. jan. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!