Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan főiskola/egyetem,...

Van olyan főiskola/egyetem, ahol a nyelveket részesítik előnyben a tanulásban? Még nemtom mi legyek, szerencsére még nem érettségizek, csak utánanézek hol fektetnek nagyobb energiát a nyelvek iránt

Figyelt kérdés

Erősségem a nyelvek, 3 nyelven is tanulok egyszerre és még fura módon, de a matekot is szeretem :)

előre is köszi :)


2011. jan. 13. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Kifejezetten ilyen felsőoktatási intézmény nincs, viszont lehet járni nyelvszakokra szinte minden főiskolán vagy egyetemen. Na, ott egyértelműen előnyben részesítik a nyelvet...
2011. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, a nyelvszakokon. De ott nyilván nyelvet már nem tanulsz, csak nyelvészetet, irodalmat, plusz nyelvtanítást tanárszakon. Nyelvszakon - különösen a gyakori nyelveknél angol, német, francia -úgy kezelnek, hogy te ismered a nyelvet, nem fogják az igeidőket magyarázni. Vagy felzárkózol, vagy kipotyogsz.


Az egyéb szakokon nincs kötelező nyelvoktatás, részt lehet venni nyelvórákon, ha akarsz, de azokkal messzire nem mész - tapasztalat. Egyes szakokon lehet olyan óra, hogy idegen nyelvű szakirodalom feldolgozása, de ott sem nyelvet tanulsz, hanem már használnod kell. Tehát a nem nyelvszakokon alapvetően nincs nyelvoktatás.

2011. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
anglisztika szak
2011. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!