Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hermann vs. Kandó, melyik a...

Hermann vs. Kandó, melyik a jobb, hol jobb a közösség?

Figyelt kérdés
Miskolc.
2011. jan. 13. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Két olyan iskolát kérdeztél, amiket nem nagyon lehet összehasonlítani: Herman Ottó Gimnázium és Kandó Kálmán Szakközépiskola. Mindkettő a maga kategóriájában eléggé jó iskola.


Amúgy én a Kandó Kálmán Szakközépiskolába jártam. Nem akartam oda járni, utolsó helyen jelöltem meg, és csak ide vettek fel. Szóval volt egy érzés bennem az első egy két hónapban, mégpedig az, hogy nem akarok ide járni 4 évig... De annyira jó iskola, annyira jó osztályom volt, annyira jók a programok, a tanárok (persze volt egy-kettő akik annyira azért nem voltak jó fejek, de ilyen mindenhol van), hogy fiú létemre a ballagáson bizony összeszorult a szívem és egy nagy gombóc volt a torkomban, amit nem tudtam lenyelni. Érettségi után maradtam még 2 évet szakképző évfolyamon, nagy szerepe volt ebben azoknak, akikkel jóban voltam és ők is maradtak, illetve az egyetemen sem vettek fel oda, ahová nagyon akartam menni. Szereztem 2 szakmát, majd elkezdtem az egyetemet. Aztán amennyire nem akartam egyetemre sem járni arra a szakra, ahová felvettek, annyira megszerettem a társaság miatt =). Nekem nagyon fontos, hogy jól érezzem magamat.


A Kandó 44 éves iskola, most lesz szeptemberben 45, kicsit többnek néz ki =). Alapvetően két féle szakot oktatnak 4 éven, az elektrotechnikát és az informatikát. Érettségi után persze több szakot oktatnak, pl számítástechnikai műszerész, híradástechnikai műszerész, műszaki informatikus, stb, stb. Van viszont 0-ik osztály is, ők több nyelvet tanulnak. Rengeteg program van egy tanév alatt! És mind olyan, amire meg a diák is szívesen megy vagy szívesen részt vesz benne!


- Szeptemberben vannak az osztálykirándulások. Akkor is jó még az idő. Ez azért van így, mert kilencedikes osztályként nincs még osztálypénz, meg majd végzősként is tudjatok menni kirándulni (később ezt nagyon fogod becsülni), mert így kilencedikesként csak afféle "ismerd meg Miskolcot" kirándulás van, lillafüredi kisvasút, Ortodox templom, Ortodox Múzeum, Csillagvizsgáló, stb. Ezek nem kerülnek sok pénzbe, így amit itt megspóroltok, az nem fog hiányozni 12-ikben, mert ott ugye kell a pénz bankettra, szalagavatóra, érettségire, stb, stb.

- tanévenként kettő, három hangverseny, kötelező a részvétel, kötelező kiöltözni. Ki lehet bírni! Egy nagy előnye van, hogy iskolaidőben van =).

- november végén, december elején egy műveltségi vetélkedő, ki lesz hirdetve az iskolarádióban, hogy hetesek vegyék át a teszteket, majd egy óra áll a rendelkezésre kitölteni. Van angol német, irodalom, nyelvtan, sport, matek, fizika, történelem, stb, stb. Az első 4 vagy 5 osztály a téli szünet előtti utolsó tanítási napon a döntőben vesz részt, ahol vicces feladatokban mérkőznek meg egymással. Régen ez nyilvános volt, az egész iskola átment a lánykollégium menzájára, de amikor ötödévesként az osztályom bekerült a döntőbe (nem kis meglepetésre... és nem kis meglepetésre meg is nyerte, pedig csak elökörködtük az egészet :D), csak a részt vevő osztályok voltak ott.

- A téli szünet előtti utolsó tanítási napon 14.00-tól van a tradicionális 24 órás foci, ami értelemszerűen másnap 14.00-ig tart. Mivel nagyon népszerű, ezért csak 11.-ik osztálytól felfelé lehet jelentkezni rá, alsó évesek nem vehetnek rajta részt. Van tanárcsapat is, vissza lehet vágni nekik =).

- Van tanár-diák kosármeccs is valamikor az év folyamán, minden osztállyal játszanak pár percet, és az összeredményt nézik, ki nyert.

- Kandó7!!! Egyfajta nemzeti ünnep a suliban =). Bár nem tart egy hétig, általában keddtől csütörtökig, pénteken pedig egy Ferenczi-Kandó Bál a lánykollégium menzáján. A Kandó7-et mindig az előző évi nyertes osztály szervezi! A feladatok változatosak, pl: legnagyobb melltartót kell bevinni, legtöbb használt elemet kell vinni, be kell vinni a legmagasabb embert, legnagyobb jégcsapot kell megszerezni, különböző bemutatók a tornateremben vagy kint az udvaron, (airsoft, vám-és pénzügyőrség, rendőrségi bemutató, tánciskolák csinos lányokkal =), stb), délutáni programok is vannak, változóak, de ami nem szokott változni az az, hogy mindig van Quake 2 házibajnokság =). Vagy Unreal Tournament, tudja a fene. Minden feladatra pontot kap az osztály, a legtöbb pontot szerző nyeri a Kandó7-et. Jutalma 1 darab igazgatói nap (amit rendszerint hozzácsapnak a következő évi osztálykiránduláshoz, ami alapból 2 nap) és a következő Kandó7 szervezése is az ő feladatuk lesz.

- Anno amikor a MÁV még biztosított külön vonatot Budapestre, az egész iskola felutazott színházlátogatásra, valami kultúrát is lássunk jelleggel. Háromszor voltam, láttam a Macskák-at, a Hegedüs a háztetőn és a Mozart musical-eket. Felér az iskola Budapestre, majd az osztályok mennek a múzeumokba (Közlekedési, Természettudományi, Hadtörténeti, Terror Háza népszerű volt, ilyen, hogy Szépművészeti annyira nem =)), majd múzeum után kb. 3 óra szabadidő egy bevásárlóközpontban, este pedig a színház. Hazafelé szintén külön vonat. Szintén iskolaidő, az igazgató a 3 szabadon rendelkezhető napból egyet erre szánt, amit nem kellett bepótolni! Volt, hogy szombaton iskolába ment mindenki, mert egy ünnepet pótoltak be és munkanap volt, mi akkor mentünk fel Budapestre =).

- Csanyik-i Sportnap. Akadályverseny, focibajnokság, főzőverseny az osztályok között, érettségi szünetben. Rendszerint pénteken van, az igazgató a 3 szabadon rendelkezhető napjából megint szán 1-et erre. Jó buli, főleg, hogy az akadálypálya a Bükkben kb 1 óra alatt bőven teljesíthető, de mindig van egy osztály, ami nem tud térképet olvasni és nekik 3 órába telik =).

- lehetőség van színházbérletet venni, nem kötelező, azt hiszem 3 vagy 4 előadásra szól a bérlet.

- gyereknapkor vagy év végén volt, hogy az egész iskola ment a Plázába moziba =). Így láttam a Johnny English-t, a Mennyei királyság-ot, a Trója-t, de volt, hogy a töritanár elintézte, hogy megnézzük az István a király-t, nem emlékszem, hogy lett volna-e valami oka. Aztán felsőbb évesként még megnézhettük a moziban október 23-a környékén a Telitalálat! című filmet, vagy mi volt a címe, akkor a Kossuth moziban, amikor még működött A bukás - Hitler utolsó napjai-t is megnézhettük, a Rokonok-at, ezt az irodalomtanár intézte el, majd ötödévesként vagy hatodévesként, már nem emlékszem, megnéztük a Szabadság, szerelem című filmet is. Elenyésző összegeket kellett fizetni, max 400 forintot. És moziban láttad, nem otthon, nem mindegy!

- különböző túrák a bükkben.

- van beavatás is a gólyáknak! De ez tanári felügyelet mellett zajlik, sőt, a kilencedikes osztályfőnököknek is részt kell venni benne. Főleg akkor, ha első osztálya =). Nem durvák a feladatok, ki lehet bírni.

- Az egész iskola egy nagy baráti közösség, nincsenek különösebb szívatások felsőbb évesektől, maximum "utolsó énekel!" csatakiáltással rontanak be az öltözőbe =).


Az iskola nagyon jól felszerelt! Nem sok középiskola mondhatja el magáról, hogy saját PLC laborja van, vagy épp a legmodernebb elektrotechnika laborban tanulhatnak a diákok. Az iskola tagja a Mitiszk-nek, a Miskolc-Térségi Integrált Szakképző Központnak, ami az Andrássy mellett működik, így ott is folyik a laborokban oktatás. Más kérdés, hogy az Andrássy kihasználja, hogy egy régi épületrészében van ez a központ, így szinte a sajátjának tekinti, úgy, hogy az egyetemről sem engednek be néha embereket, mondván előre kell szólni és be kell jelentkezni. Komolyan, mintha wellnes központ lenne vagy valami...

Emellett sok házi bajnokság van különböző tárgyakból, az iskolai selejtezőtől eljuthatsz akár országos megmérettetésig is! Ha tehetséges vagy valamiben, legyen az akár a sakk, az iskolára számíthatsz, támogatni fog mindenben és ha szép eredményt érsz el, jutalmazni is fog!


Videó a suliról: http://www.youtube.com/watch?v=b9d91Y-uDpc


Az iskola honlapja: [link]


Csak ajánlani tudom a Kandó Kálmán Szakközépiskolát, nekem nagyon tetszett az iskola, 2002 és 2006 majd 2006 és 2008 között 6 felejthetetlen évet töltöttem el ott, és büszkén mutogatom az ismerőseimnek, ha az iskola előtt megyünk el, hogy: "Ide jártam 6 évig!" Amúgy meg csak Kandósként énekelheted tiszta szívből a Kandós himnuszt, igaz, főiskolások találták ki, de a Kandós az Kandós marad, örökre =). Majd ha odajársz, rájössz, miért mondom ezt =).


A többi suli gagyi Kandós himnusz koppintása meg röhej...

2011. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2011. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Hermann egy erős gimi,ahová értelmes emberek járnak.

A Kandó meg egy középiskola 80%-a csürhe.

2013. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!