Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyha erre megyek lehetek tanár?

Hogyha erre megyek lehetek tanár?

Figyelt kérdés

Szeretnék bejutni az EKF-TTK-jára biológiára. Hogyha itt diplomázok ezzel mehetek tanárnak?


Létezik matek-biológia szakos tanár?


2011. okt. 22. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van minorban pedagógia akkor igen.
2011. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy minor?
2011. okt. 22. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
beiratkozol biológia szakra. azután a rendszer úgy működik (már valószínűleg nem sokáig, mert tényleg nagy baromság), hogy a második félév végén a tanári szakirányt választod matematika minorral. így elvégzed 6 félév alatt a bsc szakot és kapsz aegy biológus diplomát. utána felvételizel tanári msc-re és ott is lehúzol még 5 félévet. ha az is megvan, akkor leszel matek-biosz szakos tanár. én matek-kémiás vagyok. :-)
2011. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alapszakod mellé felvehetsz egy minort, szakirányt vagy specializációt. Ezek minden egyetemnél mások -azt hiszem a felsőoktatási könyvben le vannak írva hol mit indítanak. Ha az alapszakod biológia és felveszed a pedagógiai minort akkor leszel biológia tanár.

Azt nem tudom, hogy most a bolognai rendszerben van e konkrétan biológia tanár szak. Nyílt napon vagy az egyetem honlapján tudsz erről érdeklődni.

2011. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a matematika tanárom azt javasolta hogy feltétlenüül egy olyan szakot is válasszak amiből magas az óraszám. biológia kémiára gondoltam de mind a 2 kevés óraszámban van. ezért döntöttem a matematika mellett. :)
2011. okt. 22. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!