Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. s.! Mennyire fontos az...

S. O. s.! Mennyire fontos az állandó lakcim általános iskolai beiratásnál?

Figyelt kérdés
A problémám a következő:Van egy kislányom aki tanköteles korú,szeptemberben kezdené meg az általános iskolai tanulmányait.Tegnap volt szülői az oviban ,ott elmondták,hogy a gyermek és az édesanya lakcim bejelentő kártyájában állandóra bejelentve kell lennie a lakcimnek,ahol tartózkodik,ezt nézik a beiratkozásnál.A gond az,hogy mi Budapesten élünk albérletben évek óta a XVIII.ker-ben,a gyermekünk óvodába is ide jár,erre a lakcimre,mint: tartózkodási hely-vagyunk bejelentve.Az állandó bejelentett lakcimünk egy Borsod megyei városban van édesanyámnál,mivel oda valósiak vagyunk.Mennyire jelent ez gondot a beiskoláztatásnál?Természetesen a gyermekünket ebben a kerületben kivánjuk iskolába járatni .A főbérlő állandóra nem jelent be minket,és én sem jelentkeznék ki édesanyámtól.Mi ilyenkor a teendő?Hová forduljak?
2011. jan. 21. 06:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát az állandó lakcím szerint illetékes iskola köteles csak felvenni más körzetbe tartozó gyereket. De szerintem a tartózkodási hely is megfelelő lesz, főleg ha már régóta ugyanaz. Kérdezz rá az iskolában.
2011. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia !Köszi a választ.Hát,Borsodba semmiképpen nem mennénk vissza,itt élünk 9 éve.Ebbe az albérletbe májusban lesz 3 éve,hogy be vagyunk jelentve tartózkodási helyre,de már régebbtől itt lakunk.Akkor jelentett be a főbérlő,amikor intéztük az óvodát a lányunknak.Állandóra ugye,nem fog bejelenteni,de nem is várnám el tőle.
2011. jan. 21. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha az óvodai felvételnél megfelelő volt, szerintem az iskolainál se lehet gond:)
2011. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélem! :-))
2011. jan. 21. 16:20
 5/6 anonim válasza:

Nálunk is ez a helyzet, de elég csak az, hogy tartózkodási helyre van bejelentve a gyerek!

Nem kell, hogy az legyen az állandó!

2011. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a tartózkodási hely, csak két évig érvényes, legalábbis 2-3 éve nálam így volt.
2011. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!