Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A ZSKF (Zsigmond Király...

A ZSKF (Zsigmond Király Főiskola) jónak számít? Milyen suli?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
gyengének számít, elég rossz a megítélése.
2011. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

nem minősül jó iskolának



sokan csalódottak lesznek, akik ott tanulnak, tanultak


nem érdemes azt választani


nem csak azzal van baj, hogy nem ér sokat a munkaerőpiacon az oklevele, hanem hogy nem is kapnak hallgatók használható, értékes tudást


válassz értlemes, normális képzést - másutt

2011. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ne foglalkozz az ilyen kommentekkel... Ezt csak azok állítják, akiknek gőze sincs, milyen a suli. Mindenkinek a saját sulija felé húz a szíve, és azzal, hogy ilyet nyilatkoznak egy számukra ismeretlen suliról, őket minősíti :(

Már csak azért sem igaz, mert számos tanárunk az általuk nevesebbként emlegetett sulikban is tanít, mesélnek azért sztorikat onnan is... A lényeg, hogy hülyék mindenhol vannak, itt elég komoly a rosta. Második évre nekünk kevesebb, mint felére csökkent az osztálylétszám, tehát tanulni kell! Igen is megkövetelik a tananyagot... ( Ami pedig ugyanaz, mint a többi bolognai rendszerben tanuló diáknak, legyen bárhol...)

2011. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

még ha fel is tesszük, hogy a ZSKF nem is annyira rossz, mint amennyire a híre rossz - nekem a politológia szakára járt ismerősöm, ő eléggé a vicc kategóriájába sorolta a dolgot, el is ment onnan; a többiről nem tudok nyilatkozni, csak azt, hogy a híre rosz -, az akkor is egy tény marad, hogy a híre kifejezetten rossz, és a köztudatban erőteljesen a gagyi kategóriába van sorolva. És ennek megvannak az olyan hátrányai, hogy ha ZSKFes diplomával állítasz be valahova, akkor sokkal kevésbé fognak komolyan venni (ha egyáltalán), mint ha egy komolyabb hírű egyetem papírjával.


"Mindenkinek a saját sulija felé húz a szíve"...


ezt én is mondhatnám, főleg, hogy azt a képzést, amit én tanultam, ahhoz hasonlót sem tanítanak ott, tehát még különösebb okom sem lenne csak kivagyiságból leszólni, de a híre valóban nagyon rossz.

2011. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" nekem a politológia szakára járt ismerősöm, ő eléggé a vicc kategóriájába sorolta a dolgot, el is ment onnan"

nekem ismerősöm a sulinkba megbukott átment másik iskolába és örökké fészen szidta azt a sulit, hogy milyen szar azért ment át igazából meg csak azért ment át mert megbukott

2012. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Általános tendencia, hogy a felsőoktatás színvonala az elmúlt időkben hatalmasat zuhant, nem kivétel ez alól a ZSKF sem. De nem a suli a rossz, mert az oktatói gárda nagyon jó, számos tanár tanít mellette az ELTE-n is, ami pedig közismereten jó hírű egyetem.

Amivel baj van, az a hallgatók hozzáállása, meg hogy fizetős szakra gyakorlatilag minden analfabéta bejuthat. De ez ugyanígy áll a többi főiskolára is.


Én ide járok, és a belsősök közül általában azok szidják, akik be sem járnak az előadásokra, vagy a más intézmények hallgatói, akik még nem is látták belülről.


Mondom, egyéni igényeken múlik, hogy felszed-e magára az illető megfelelő szakmai műveltséget, vagy csak végigszenvedi a szemesztereket és átcsusszan egy kettes szakdolgozattal, sajnos ilyen is van.

2012. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 HePe ***** válasza:

IGEN! Egy módon tudod lemérni! FElmész az oldalra, elolvasod, hogy miket tanít=munkaerőpiacra készít fel!

És hogy kik! NAgyon jó tanárok!

És hogy mennyit tanít?! Sokat! és utána meg van alumnirendszer is, ahol újra vissza tudsz menni idővel! ez a fontos! van múltja, jelene és jövője

2013. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8%

Hát múltja nem igazán van, 2000-ben alapult, ami ugye 13 év. Nézd meg, hogy mondjuk az ELTE-t vagy a Pázmányt, vagy akár a Pécsi Tudományegyetemet mikor alapították.

A ZSKF egy üzleti, mondhatni, családi vállalkozás. ("Elnök Asszony" saját fiát kinevezteti "kancellárnak", aki meg ne kérdezd mit csinál és pláne, hogy mennyiért...).

Hogy jónak számít-e?

Ha a tanári kart nézzük, van nagyon sok jó, tehetséges oktató, de az oktatás színvonala ettől függetlenül siralmas. (Tanítani tudnának, de minek, a hallgató úgysem tanul, megbuktatni - pláne sokszor- meg nem szabad, mert ugye nem vágjuk le az aranytojást tojó tyúkot...

A jelenje tehát olyan, amilyen.

Jövő?

Eddig a dolog úgy ment, hogy aki sík hülye, de pénze van, az mehet a ZSKF-re és még diplomát is kap, noha helyesen írni sem tud. Miután most már a bekerüléshez emelt szintű érettségi kell, ez megváltozik. Aki értelmes, az inkább megy jobb hírű egyetemre (ha már úgyis fizetni kell...), aki pedig hülye, azt a ZSKF sem menti meg.

Ja, és mielőtt elkezdi valaki az oktató szöveget: tudom mi folyik ott felsőoktatás címszó alatt, oda jártam.

2013. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!