Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogyan határozzák...

Szerintetek hogyan határozzák meg a felsőoktatási ponthatárokat?

Figyelt kérdés
Mitől függhet? Mennyire lehet rá számítani, hogy emelkedni fog?
2011. jan. 25. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, h mennyi lesz a ponthatár, hogy mennyi az irányszám , tehát, h mennyi embert tudnak felvenni... az irányszámnál kicsivel többet is felvehetnek, de nem sokkal... megvan szabva ez a szám és az utolsó olyannál aki még belefér ebbe , meghúzzák...és ígyvan a ponthatár

Nagyon remélem, h nem lesz sokkal magasabb... mondjuk ez most attól is , függ, h milyen karra akarsz menni? Mit fogsz tanulni? mert egyes szakokat nagyon megfogják emelni , mert kevesebb embert vehetnek fel...

2011. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ! :)


ha pl.engem vennének fel utolsónak,akkor az én pontszámom számítani?ezt nem is gondoltam volna


melyik szakokra gondoltál, amikor írtad,hogy kevesebbet vehetnek fel?


én corvinus gazd.informatikus,elte matek,szie gazd.elemzés..csak a sorrendet nem tudom még:)

2011. jan. 25. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

a ponthatárok meghúzása a stabil párosítás/házasság problémára adott Gale-Shapley algoritmuson alapszik, ha ez segít valamit.


Technikaik részt hagyva, értelemszerűen a ponthatárok attól függnek, hogy az adott intézmény hány hellyel rendelkezik (ez állami szakokon az állami kvótától függ, hogy az állam mennyit fizet nekik), és ezekre a helyekre hány ember jelentkezik mennyi ponttal.


Ha nézegeted a felvi-n a korábbi évek statisztikáit, akkor láthatod, hogy mennyit ingadozhat nagyjából a ponthatár az előző évekhez képest.

2011. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első:) Nincs mit:)


[link]


Itt nézd meg :))

2011. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. jan. 26. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!