Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg szinte mindenkit...

Tényleg szinte mindenkit felvesznek abba a középiskolába, ahova szeretne menni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ne parázzunk az elrontott írásbeli miatt, mert szinte mindenkit felvesznek oda, ahova szeretne menni, mert olyan kevés a gyerek, hogy a sulik nem válogatnak. Kell a gyerek. Mi a véleményetek? Persze csak olyan sulikat írunk be, ahova tényleg van esélye (még ha van egy kettő, ahol nem sok..)
2011. jan. 31. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, azért ez nem így van. Az elit gimnáziumokba nem lehet bekerülni hármas áltlános iskolai eredménnyel. Egyébként meg ha be is kerülnél, úgysem bírnád az ottani tempót.
2011. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem elit gimiről beszélek, mert oda tudom, hogy nem lenne esélye, és értelme sem lenne. Hanem vagy egy közgazdasági szakközépbe, vagy egy humán szakközépbe, esetleg egy gyengébb gimibe, mint a Hunyadi, vagy egy közepesbe, mint a kispesti Deák Ferenc.

3.7-es átlaga van, a humán tantárgyak négyesek, a matek hármas. Tudtok még esetleg olyan iskolákat budapesten, ahova esélyes? A központiját nem írta meg fényesre. Azt is elrontotta idegességében, amit egyébként simán tud.

2011. jan. 31. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fel fogják venni. Nehogy azt hidd, hogy mindenki kitűnő tanuló! Ha esetleg elsőre nem veszik fel, akkor mindenképpen fellebbezzetek. Egy ismerősöm gyerekét fellebb. után rögtön felvették. Hogy akkor mégis miért nem rögtön tették ugyanezt az rejtély. Egyébként agyrém, hogy mi megy itt a felvételik körül. A szülők és a gyerekek is nagyon nagy stresszben vannak.
2011. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány pontos a központija?
2011. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a stressz miatt benézte. Matek 20, magyar 22. Pedig 4-es mindkettőből..
2011. jan. 31. 16:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja.. és erős budapesti általánosban ennyi.
2011. jan. 31. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában úgy van ,hogy el kell érni a 25-25 pontos minimumot és akkor behívják szóbelire /ha van ilyen abban a suliban/. Ha nincs akkor a vitt jegyei és az elért pontok alapján rakják sorrendbe a gyerkőcöket. Persze lehet a ponthatár alacsonyabb is. De ez függ attól is, hogy ebben az évben milyen lett a pontok átlaga. Tavaly nagyon-nagyon lent lehetett ez a határ mert rosszak lettek az írásbelik. Mindenki tudja, hogy a tavalyi év nehéz volt. A lányom barátnője tavaly komoly 16 pontos matekot írt. Kitűnő tanuló egyébként. ennek ellenére felvették az első helyen megjelölt helyre. Azt mondom, felesleges aggódnotok. Meg kell várni az ideiglenes felvételi jegyzéket /március 16-ig megvan az eredmény/, és utána fellebbezhettek vagy módosíthattok a sorrenden.
2011. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De senkit nem érdekel ha erős általános iskolába járt ha ilyen gyenge a felvételi eredménye.Én nem túl erősbe járok és mégis nagyon jó felvételim lett és a jegyeim se rosszak.

Szerintem gyenge gimibe vagy szakközépbe van esélye.

2011. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül hova ment(?)
2013. márc. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!