Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3. -os gyermeketek mennyire...

3. -os gyermeketek mennyire tudja a szorzótáblát? Hogy tanítsam meg neki hogy ha kérdezek egyet ne gondolkozzon rajta fél percet? Ne számoljon az ujjain? Mikor én ennyi idős voltam álmomból felkeltettek is tudni kellett oda vissza.

Figyelt kérdés
Már második osztályban befejezték a szorzótáblát és mégse tudja a mai napig rendesen. ti hogy tanítottátok meg neki?
2011. febr. 2. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A mai gyerekeknek másképp jár az agya (köszönhetően a monitorok bámulásának), sokkal nagyobb a képfeldolgozó terület aránya, kevesebb a logikáé, és sokkal hamarabb elfáradnak.


Vagy tudomásul veszed vagy szenvedtek mindketten.

2011. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
A fiam harmadikos, év elején átismételték, akkor még picit nyögve ment, lassan derült ki az eredmény, persze a könyebbek akkor is mentek, most meg hála az égnek, rávágja azonnal, nincs mese meg kell tanulnia, én úgy csináltam, hogy minden nap egy fél órát kínoztam szegényt, főztem a vacsit és közbe kérdezgettem, nézte a mesét, bedugtam a fejem az ajtón és kérdeztem kettőt,hármat aztán békén hagytam, amikor fürdött akkor is kérdeztem, ezt a tanítónő javasolta, és bevált, szerencsére már köpi kivŰlről.
2011. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat kell gyakorolni. Rendszeresen kérdezgetni. nem feltétlen sokat egyszerre, de napirenden kell tartani a kérdést.

És lehet vele mondogatni szép sorban a szorzótáblát.

Minél többször hallja, annál jobban megragad.


Abba semmiképpen nem szabad belenyugodni, hogy ilyen és így marad, mert akkor már most megalapozza a későbbi alapos lemaradását.

2011. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem se nyugodj bele. hogy nem tudja.


A második emberke módszere nagyon jó. Én is így csinálom az én fiammal.


egyébként nagyon jó gyakorlást fejlesztő játékok vannak:


[link]

[link]


a klotyós módszer is nagyon jó


[link]

2011. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején ismételgetnem kellett nagyon sokszor, addig, ameddig nem tudtam... 1x1 az 1 2x1 az 2....3x3 az 9 aztán először olvastam, de egy idő után már tudtam kívülről. Kb úgy tanultam mint egy verset
2011. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, most találtam


[link]

2011. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
akarod mondani utolsó előtti :D.. én vagyok az utolsó :p
2011. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
aha, pont egyszerre írtunk
2011. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is kiragasztotta a WC-be. A saját kezével színes filccel írta fel a papírra a szorzótáblát, és kiragasztotta :] Megtanultam ;]
2011. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lányomék osztályfőnöke órán mindig háziversenyt rendezett nekik. Felállította őket és amikor sorba kérdezte őket villámgyorsan válaszoltak. Aki hirtelen nem tudta a választ, annak le kellett ülni mert kiesett a játékból. Mindig óriási izgalommal és sok nevetéssel játszották ezt végig. Az az egy emberke aki a végén állva maradt és nyert, mindig valami csekélyke ajándékot kapott. Lehetett egy piros pont, egy ceruza, egy rágó, bármi. Meglehetne otthon próbálni családi körben ezt a játékot, hátha így észre se veszi és mégis tanul. De azt el kell, hogy áruljam nagyon sokszor szórakoztak ezzel órán. Még az igazgatónő is bejött megnézni a matematika órát, mert híre ment az iskolában. Mi szülők is bemehettünk és el kell, hogy mondjam ilyen sebességű fejszámolásnál a mi szánk is tátva maradt. Ami a legjobb volt benne, látni a gyerekek arcán a boldogságot és az örömöt amit ez az egyszerű játék okozott nekik!
2011. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!