Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A "kollégista élet" mennyibe...

A "kollégista élet" mennyibe van? Kolesz, kaja, milyen költségekkel jár a kollégium?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Saját példámat tudom írni (ELTE).


Kolidíj: 9000Ft/hó


Internethasználat díja: 2500Ft/félév


Kaja: egyénfüggő, de szerintem minimum 1000Ft/nap

2011. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén csak saját életem tudom leírni: SZE-Győr


7500.-/Hó a kolidíj

650.-/Hó a hűtőbérlet

300.-/félév a mikró használat hozzájárulása

5000.-/ félév az internet ára


Tehát havi 9100 ft körül van.

Emellett a kaja még heti 4-5ezer, úgy hogy otthonról hozok 1-2 napra ebédet.

Ebben semmi buli vagy egyéb extra nincs benne csak a sima kajálás.

2011. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kolifüggő nagyon, hogy mennyi a havidíj. Én 10ezret fizetek havonta,de van, ami 20-23 ezer havonta. Nálunk nem kell netért fizetni semmit.A kaja...én ha jól számolok meg kerekítgetek, kb. 500 Ft egy nap,de hozzáteszem, hogy főttkaját otthonról szoktam vinni mindig. Amúgy a kolis menzán egy ebéd kb 700-1000 Ft kürül mozog.
2011. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat.

Annyit még tudtok hogy milyen pluszköltségek szoktak adódni?

2011. febr. 2. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:

-koli: 10e

-kaja: durván 25e

-net, telótöltés: 6e

-szépségápoló cuccok(sampon, szappan, ha nő vagy, akkor rengeteg más :D)2-3e

-bulik, cigi:10e

-jegyzetek, másolás: 2e

-bérlet: változó, nekem 4e


Tehát, látod, ha nagyon spórolsz, akkor kb, kijössz 60ezerből, minimum. Nekem ekörül mozognak a kiadásaim. persze, lehetne csökkenteni(cigi, nem veszek csokit, meg új szemcerkát:D). Mindig jön valami hirtelen kiadás, amire muszáj kiadnod pénzt...új cipő, vagy ruha, vagy mit tudom én, meglátsz egy könyvet, ami kell neked, stbstb, készülj erre fel. :) Ha melózol suli mellett, otthonról valamennyivel támogatnak, esetleg vagy ösztöndijad, vagy szoc-tám.od van akkor megoldható. Vagy diákhitel, ami nem annyira húzós.

2011. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!