Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus gazdaságelemző szak...

Corvinus gazdaságelemző szak tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, és ezt a szakot szeretném bejelölni elsőnek, de igazából nem tudok róla sok mindent. A matek jól megy, a jegyeim és az érettségim is ha minden igaz elég jó lesz ahhoz, hogy bejussak a Corvinusra. A tőzsde, meg a pénzvilág elég közel áll hozzám, és anyám szerint ez lenne a megfelelő szak nekem. Aki erre a szakra jár(t) legyen szíves írja le a tapasztalatait, és hogy milyen nehezen lehet egy ilyen képzés után elhelyezkedni. Előre is köszönöm
2011. febr. 4. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm aki ezen a szakon volt, most már mesterre jár. Ő somogy egyik legjobb gimijébe járt matek tagozatra, és azt mondta hogy 3 éven keresztül szenvedett a matek miatt... szinte minden nap este 8ig bennmaradtak a szaktáraival a suliban hogy a felsőbbévesek mégegyszer elmagyarázzák az anyagot. De azt mondja megérte, mert k*rva jó dolga van azóta, 30an vannak a szakán és kb 100 állásajánlatot KAPNAK tehát nem is kell keresniük.

Szóval jól gondold meg. Habár olyat is mesélt hogy volt egy szaktársa aki gimiben viszont nem is járt emelt matekra, de mégis ő volt a legjobb a csoportban... Meg sokat hallottam róla hogy ez kicsit kocka-képző.

2011. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hello!

Tőzsde meg ezek inkább pénzügy és számvitel szerintem, de már itt társalogtunk a témáról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Olvasgass, ha van kérdésed akkor kérdezz. Igaz, csak az első féléven vagyok túl, bátyám meg már a harmadikon, de annyit elárulhatok, hogy nem maradtunk bent 8-ig minden nap matekozni, stb.

Igen volt olyan, amikor 19 30 ig volt analízis konzultáció, amit fentebb is írt (felsőbb évesek segítenek), de az csak egy lehetőség, amit megéri kihasználni.

2011. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :). Hát az, hogy kocka-képző igazán nem zavar, én is elég erős suliba járok matek fakra, szóval mondhatni már most is "kocka" vagyok :D. A sok állásajánlat viszont bíztató, meg úgy hallottam a Corvinusos diplomát Mo.-n kívül is úgy-ahogy elismerik, szóval állás szempontjából tényleg jó választás lehetne..
2011. febr. 4. 21:01
 4/5 A kérdező kommentje:

20:32 köszi a linket.

Igazából ami érdekelne még az a pénzügyi tanácsadás / üzletkötés. Mert a pszichológia is érdekel, de az olyan "hobbi" szinten, hogy jobban szót értsek az emberekkel, jól el tudjam adni magam. Egy olyan munka ahol egész nap egy monitort bámulok, és nézegetem a grafikonokat nem állna közel hozzám, és én valahogy ezt szűröm le a gazdaság"elemző"-ből. Igazából szeretnék anyámra hallgatni, mert tudja, hogy miben vagyok jó, mit szeretnék csinálni, és azért ajánlotta ezt nekem, de gondolom ti jobban el tudnátok mondani, hogy milyen szakra érdemes menni, nem ragaszkodom a gazdaságelemzőihez. A tőzsdéhez pedig azért húz a szívem, mert az spekuláció, stratégiázás, és ha vannak kapcsolataid a belső körökben, akkor jól meg lehet jósolni, hogy milyen változás állhat be a pénzpiacon.

2011. febr. 4. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
azért nem kell összecsinálni magad a corvinustól, csak az a néhány ember tartja nagyra aki odajár
2011. febr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!